Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-10-16

Ar nori būti „tikra moteris“?

  
Ar nori būti „tikra moteris“? Svarbu kiekvieną dieną daryti mankštą, stengtis vaikščioti pėščiomis.

Posakis „savo grožį puoselėjanti moteris“ daugeliui iš mūsų yra tarsi posakio „labai turtinga ir nedirbanti moteris“ sinonimas. Tačiau milijonierių žmonų – nedaug. Bent jau tikrai gerokai mažiau nei moterų, kurias pagrįstai galime pavadinti besirūpinančiomis savo išvaizda. Kaipgi joms tai pavyksta, kai dienotvarkė perpildyta, o piniginėje nešlama milijonai?

in-bottom: 0cm">Iš tiesų, paslaptis nedidelė: paprasčiausiai, šios moterys moka teisingai paskirstyti jėgas, laiką ir pinigus.
Ir Tau pavyks, jei laikysies štai tokio plano:
 
1. Veido priežiūra
 
Svarbiausia: kasdien skirti šiek tiek dėmesio ir naudoti veido odai tinkamas priemones.
Sausą odą rekomenduojama valyti vatos gabalėliu, sudrėkintu šaltame vandenyje, arba valyti kosmetiniu pieneliu. Vakare naudok riebų kremą, bet prieš miegą jį pašalink nuo veido, kad oda galėtų kvėpuoti. Reguliariai palepink veidą išrūgų kaukėmis.
 
Normalią odą geriausia valyti tausojamuoju losjonu (jame mažai spirito) ar kosmetiniu pieneliu, po to dėti vaistažolių kaukes ar atlikti masažą su masažuojamuoju kremu.
Riebią odą geriausia prausti šiltu vandeniu ir naudoti neriebius kremus, kuriuose yra riebalų rišamųjų medžiagų (pavyzdžiui, kremas su citrina).
 
Kad nepakenktum savo veido odai:
*Netepk kremo ant sausos odos, nes jis ilgai neįsigers, efektas bus mažas, o ant veido liks pėdsakų. Geriausia kremu pasitepti dar drėgną veidą ką tik nusiprausus.
*Stenkis nebūti patalpose, kuriose rūkoma.
* Nepiktnaudžiauk saule, netgi žiemą, nes ji skatina raukšlių atsiradimą. Naudok apsauginius kremus ir nepamiršk akinių nuo saulės.
*Nemiegok ant pilvo, geriau – ant nugaros, nes tai padeda išvengti veido patinimų, be to, oda geriau kvėpuoja.
*Pernelyg nesižavėk šveičiamaisiais kremais – naudok juos ne dažniau kaip kartą per savaitę, kad nesudirgintum odos.
 
2. Makiažas: kasdien, kruopščiai ir rūpestingai
 
Būtiniausios priemonės:
* pienelis, tonikas ir vata makiažui nuvalyti;
*veido ir paakių kremai;
* kreminė ir biri pudra;
*blakstienų tušas, šešėliai ir akių pieštukas, natūralių tonų skaistalai;
*lūpų blizgesys, bespalviai ir spalvoti lūpų dažai, kontūriniai lūpų pieštukai.
 
3. Nagai. Iš tolo, be abejo, nematyti... Bet! 
 
Kad ir kaip įspūdingai atrodytum, kad ir kaip pritrenkiamai būtum apsirengusi, pasidažiusi ar susišukavusi, netvarkingi nagai viską sugadins.
Svarbiausia: manikiūras (ir pedikiūras!) turi būti atnaujinamas ne rečiau kaip kas 7–10 dienų.
 
Keletas praktiškų patarimų:
*Jei nagus nutarsi prižiūrėti pati, be specialistų pagalbos, nesinaudok pigiais manikiūro reikmenimis;
*Stenkis, kad nagai visuomet būtų nulakuoti, nors ir bespalviu laku. Tai juos sustiprins, o ir rankos visuomet atrodys tvarkingai;
* Laką keisk kas savaitę;
*Reguliariai tepk rankas kremu.
 
4. Plaukai
 
Svarbiausia:
*Naudokis tik tomis priemonėmis, kurios tinkamos tavo plaukams. Nesistenk sutaupyti plaukų sąskaita, kad netektų gailėtis, kai plaukai nušiurs ir praras spindesį, kuris taip puošia moterį;
* Plaukus plauk tada, kai reikia (tai labai individualu): kasdien, kas antrą dieną ar 2–3 kartus per savaitę. Šampūną išplauk kruopščiai, o plaukų balzamą ar kaukę tik kiek nuskalauk;
*Venk per dažnai naudoti plaukų džiovintuvą, nes karštas oras kenkia plaukams.
 
5. „Pasakyk, ką valgai, ir aš pasakysiu, kas tu esi...“
 
Dietologai iki šiol dar nesukūrė taisyklių, kurios idealiai tiktų visiems. Dieta parenkama individualiai, atsižvelgiant į organizmo ypatumus. Štai keletas universalių patarimų:
*Valgyk lėtai, gerai sukramtyk maistą;
*Valgio neužkąsk saldumynais;
*Visur ir visada jausk saiką; geriau likti truputį alkanai, nei persivalgyti!
*Stenkis vengti pramoniniu būdu perdirbto maisto (konservų, dešrų);
*Venk cukraus, druskos ir sūrio;
*Saikingai mėgaukis alkoholiniais gėrimais (jie turi labai daug kalorijų);
*Laikykis maisto derinimo taisyklių: angliavandeniai neturi patekti į skrandį kartu su baltymais (duoną, kruopas, mėsą, žuvį valgyk tik su daržovėmis, pieno produktus – tik su kitais pieno produktais, o bulves patartina valgyti vienas);
*Riebalų maisto racione turi būti ne per daug. Ir, beje, aliejus ir gyvulinės kilmės riebalai (sviestas, lašiniai) į organizmą taip pat neturi patekti kartu.
*Jei nenori priaugti nereikalingų kilogramų, venk saldaus, kepto ir rūkyto maisto.
 
6. Fizinis aktyvumas
 
Svarbiausia sąlyga: kasdien daryk mankštą, stenkis vaikščioti pėsčiomis (kad susidarytų ne mažiau nei 45 min. ėjimo per dieną). 2–3 kartus per savaitę patartina rimčiau pasportuoti.
 
7. Nereikalingi plaukeliai
 
Kad ir ką sakytų seksologai (o jie tvirtina, kad seksualios moterys labai plaukuotos), tačiau privalai atsikratyti nereikalingų plaukelių! Tai pasakytina tiek apie veido sritį, tiek apie pažastis, kojas ir bikinio zoną.
 
8. Kvapai
 
Svarbiausia taisyklė: blogų kvapų atsikratome, o gerais aktyviai (bet ne fanatiškai) naudojamės.
* Blogas burnos kvapas – didžiausias mūsų priešas. Nesvarbu, kokia jo priežastis (svogūnai, cigaretės, alkoholis...), tačiau jį privalai pašalinti. Tam tinka kramtomoji guma, mėtinės tabletės ir pan. Be abejo, jei blogą kvapą skleidžia išgedę dantys ar jis atsiranda dėl virškinimo problemų, reikia nedelsiant kreiptis pagalbos į specialistus.
 
* Dezodorantas – privalomas! Net jei atrodo, kad neprakaituoji ar prakaito kvapas ne aštrus.
* Kvepalai – puikus dalykas, bet juos naudoti reikia atsargiai. Tavo kvepalų dvelksmas turi būti juntamas tik visai šalia tavęs esantiems žmonėms. Tai – savotiškas moters klasės indeksas.   
  

Komentarai

Naujausi straipsniai