Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-01-07

Ar laikas Tave keičia?

  
Ar laikas Tave keičia? Žmogaus kūnas atsinaujina kasdien vykstant medžiagų apykaitai.

Prabėgo dar vieneri metai. Kaip mes juos nugyvenome? Vieni, atrodo, senstelėjome, o kitų laikas tarsi nė nekeičia. Specialistų teigimu, šį skirtumą lemia įvairūs veiksniai: mityba, gyvenimo būdas, miego ir geriamojo vandens kokybė, gyvenamoji aplinka ir motyvacija. Vyresnio žmogaus kūnas niekada nemeluoja. Jis iš tikrųjų atspindi nugyventą žmogaus gyvenimą.

Kurti džiaugsmingą gyvenimą
Dažnai žmonės sako, kad nuo tada, kai gimstame, visi einame tuo pačiu keliu, t. y. mirties link. Tai – tiesa, tai gamtos dėsnis.
 
Tačiau labai skiriasi laikas, per kurį asmuo tą kelią nueina. Nuolatinę fizinę ir psichinę įtampą patiriantis žmogus finišą galbūt pasiekia vos sulaukęs keturiasdešimties metų, kitiems ši kelionė trunka šimtą ir daugiau metų. Žinoma, jeigu jie rūpinasi savo kūnu bei psichika ir kartu su partneriu ar draugais džiaugiasi tuo, ką mato tuo keliu eidami.
Tai priklauso nuo mūsų valios. Nors galutinis rezultatas toks pat, argi ne geriau kurti ilgą, vaisingą ir džiaugsmingą gyvenimą?
 
Paimkime, pavyzdžiui, vinį. Įkalta vinis vieną dieną surūdys ir galiausiai sutrupės. Tai įvyks greičiau, jei ji bus nuolat skalaujama sūraus, tarkime, jūros vandens. O jei vinies galvutę reguliariai dažysite arba tepsite alyva, ji ilgiau išliks nesurūdijusi.
 
Atsinaujinti. Tai taip paprasta!
 
Procesas, kuriuo gyvas padaras arba negyvas daiktas eina suirimo link, vadinamas entropija. Bet entropijos sparta labai priklauso nuo aplinkos. Tais momentais, kai entropija įgyja priešingą kryptį, t. y. kas nors pataisoma, regeneruojama, atgaivinama, sakoma, kad vyksta sintropija.
 
Kiekvienam žmogui yra skirta mirti, todėl galima sakyti, kad gyvenimo tėkmė – tai entropijos upė. Bet gamta neatėmė iš mūsų ir sintropijos patirties – gyvas organizmas kiekvieną kartą, kai jis priverčia atgimti kurią nors iš savo organizmo dalių, dalyvauja sintropijoje. Gyvūnų pasaulyje, pavyzdžiui, motinos kiaušinėlis ir tėvo spermatozoidas susilieja tam, kad būtų sukurta nauja gyvybė. Augalų pasaulyje, net medžio kamienui supuvus, iš jo sėklos ar šaknies viršūnės išauga naujas pumpuras. Kai kurios žuvys, pavyzdžiui, lašišos, kad sukurtų naują gyvybę, plaukia toli prieš srovę, ten išleidžia ikrus ir miršta.
Entropija ir sintropija gamtoje egzistuoja kartu. Žmogaus kūnas atsinaujina kasdien vykstant medžiagų apykaitai. Net mums susirgus, veikia natūralios gydomosios galios. Bet sintropija normaliai vyksta tik tada, kai laikomasi gamtos dėsnių, pirmiausia per mitybą ir gyvenseną.
 
Neprarasti motyvacijos
 
Žmogus iš viso gyvojo pasaulio išsiskiria tuo, kad yra apdovanotas dvasinėmis galiomis, kurios gali jam padėti entropiją keisti sintropija. Juk žinome, kiek daug jėgų žmogui gali suteikti motyvacija ir laimės pojūtis! Kalbant paprasčiau, mūsų dvasinės galios turi įtakos fiziniam mūsų kūnui.
 
Žmonės, kurie yra visų matomi, kaip antai aktoriai, politikai, verslininkai, dažnai spinduliuoja gyvumu. Jų motyvaciją žadina žinojimas, kad jie matomi. Taip pat dažnai girdime apie žmones, kurie staiga pasensta ir ima skųstis sveikata, vos tik išeina į pensiją, nors iki tol buvo energingi ir darbingi. Priežastis, be abejo, prarasta motyvacija. Vyrai ir moterys, kurie per daug dėmesio skiria darbui ir niekuo kitu nesidomi, nesugebės rasti veiklos išėję į pensiją. Kuo gyvenimas darnesnis, tuo lengviau žmogui išgyventi išėjus į pensiją.
 
Jei kasdien stengsitės būti dėkingi ir laimingi, jei gersite gerą vandenį ir laikysitės sveikos mitybos principų – jūsų organizme vis dažniau vyks sintropijos procesas.
Labai svarbu, kad motyvaciją lydėtų atitinkami veiksmai. Kad ir kokie rimti būtų jūsų ketinimai valgyti geresnius maisto produktus, gerti gerą vandenį, nebevartoti alkoholio ir neberūkyti, jei tų minčių neįrodysite veiksmais, rezultatas bus neigiamas – kaltės jausmas, apgailestavimas dėl neištesėto pasiryžimo ir kitokios neigiamos emocijos, kurios negerina sveikatos.
Daug ligų, kurios žinomos kaip „suaugusiųjų ligos“, anksčiau buvo vadinamos „gyvenimo būdo lemtomis ligomis“. Šias ligas, specialistų teigimu, lemia arba nežinojimas arba negebėjimas savęs kontroliuoti. išmokę susivaldyti mes galėtume išvengti daugelio ligų.
Beje, gydytojų sergamumas yra vos ne didžiausias, palyginti su kitų profesijų žmonėmis. Pavyzdžiui, vidutinė Amerikos gydytojų gyvenimo trukmė yra penkiasdešimt aštuoneri metai. Tai rodo, kad gydytojai, kuriuos laikome „ligų specialistais“, taip pat nepakankamai žino apie maistą ir sveikatą, taigi, ir negali mums pasiūlyti paties geriausio varianto.
 
Pats metas pradėti!
 
Sveikesni tapsite tik tada, jei kasdien tinkamai elgsitės. Gerų įpročių formavimas, nors iš pradžių ir bus nelengva, ilgainiui pagerins sveikatą. Pradėti ką nors gero niekada nevėlu.
Nors atskiros mūsų organizmo sritys viena nuo kitos skiriasi, dauguma kūno ląstelių regeneruojasi per 120 dienų. Todėl norintiems pamėginti iš esmės suformuoti naujus savo mitybos ir gyvensenos įpročius teks nenutraukti jų bent keturis mėnesius. Jei sugebėsite entropijos srautą perorientuoti į sintropiją ir ją išlaikyti, jūsų organizmas net per tuos keturis mėnesius pasikeis į gerąją pusę.
 
Pasirinkite tinkamą maistą ir gyvenseną, gerkite gerą vandenį, daug ilsėkitės, saikingai mankštinkitės, užsiimkite jus motyvuojančia veikla, ir jūsų kūnas tikrai reaguos į tai teigiamai. Nuo šiol jis pats stengsis išlikti sveikas! O tai ir yra pats didžiausias mūsų linkėjimas visiems mūsų skaitytojams, perkopusiems dar vienų metų slenkstį.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai