Parengė Justė Šemetaitė   |   2010-06-17

Ant galvos – moderni klasika

  
Ant galvos – moderni klasika

Prieš tris šimtus metų gyvenęs garsus prancūzų gamtininkas Georges Louisas de Buffonas yra pasakęs: „Stilius – tai pats žmogus.“ Jo žodžiai vėl atgijo mūsų amžiuje, nes visa, kas sena, sugrįžta. Ne tik drabužių mados ir dizaino idėjos, bet ir šukuosenos.

-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

Pastaraisiais metais visiškai naujų kirpimo modelių nebuvo sugalvota – juk dviračio iš naujo neišrasi. Tačiau kai kurios šukuosenos meistriškai patobulintos ir puikiai tenkina šiuolaikinių vyrų įnorius. Pačių populiariausių nūdienos kirpimų ištakos siekia net XIX amžių! Na, o šių metų madingiausios vyriškos šukuosenos pasidalija į dvi labai skirtingas grupes – rokerius ir mokinukus.  

 

Kirpčiai

Kaip ir praėjusiais metais, šį sezoną kirpčiai tebėra geidžiami ir madingi. Atrodo, kad dizainerių podiumus jie tikrai užvaldė ilgam, tad nėra ko baimintis dėl sparčiai besikeičiančių šukuosenų stilių. Jeigu turite ilgesnius plaukus – tai puikus sprendimas.

 

Šiemet, kitaip nei praėjusiais metais, kirpčius galima taikyti prie veido formos – dabar madingi ne tik griežtai antakių lygyje suformuoti kirpčiai, bet ir įvairūs iškarpymai.

 

Besirinkdami kirpčių ilgį, galite jaustis laisvai, bet patartina juos išlaikyti šiek tiek virš antakių linijos, kadangi vadinamųjų „emo“ stiliaus atstovų era seniai pasibaigė.

 

Beje, iš stilingai apsikirpusio vyro šiemet reikalaujama tik vieno – kad užpakalinė galvos dalis bei šonai būtų apkirpti trumpiau.

 

Romantiškos bangos

Pasisekė tiems, kurių plaukai banguojasi ar garbanojasi, nes tokia šukuosena šiais metais – didžiausias topas. Vis dėlto vyrams, besididžiuojantiems natūraliai tiesiais plaukais, jaudintis nevertėtų: madinga viskas, ką sugebėsite pateikti skoningai ir savitai.

 

Nors pastebima, kad šį sezoną madingiausia pakirpti ties smilkiniais esančius plaukus ir sužerti juos ant kaktos, svarbiausia užduotis – taip plaukų vašku suformuoti kirpčius, kad jie įgytų šiek tiek netvarkingą (ar bent jau ne glotnią) tekstūrą. Tokia šukuosena, anksčiau vadinta „Cezario kirpimu“, šiandien gavo „Clooney kirpimo“ vardą.

 

„Sulaižyti“ plaukai

Nors seksualiausiu pasaulio vyru ne kartą tituluoto George‘o Clooney vardu buvo pavadintas plaukų kirpimas su kirpčiukais, vis dėlto atgal glotniai sušukuoti plaukai – taip pat dažnai su šiuo aktoriumi siejamas įvaizdis.

 

Šį sezoną „sulaižyti“ plaukai – viena labiausiai akį traukiančių šukuosenų. Ir tai tik dar kartą įrodo, kad pritrūkę naujų idėjų stilistai visuomet atsigręžia į klasiką. Vis dėlto tokio tipo šukuosena kai kuriems vyrams gali būti tiesiog per daug tradicinė. Tačiau klasika tuo ir žavi, kad ji visuomet stilinga.

 

Tiems, kurių plaukai tiesūs, patariama viršugalvio plaukus palikti ilgesnius, o tiems, kurių plaukai banguojasi, atvirkščiai – viršugalvio plaukai turėtų būti ganėtinai trumpi, priklausomai nuo plauko bangavimosi.

 

Abiejų tipų plaukams – būtini trumpai apkirpti šonai. Na, o vyrams, kurių plaukai nei tiesūs, nei banguoti, reikėtų pasitarti su stilistu. Toks kirpimas garbaniams greičiausiai reikštų valandą sunkaus darbo priešais veidrodį, bandant ištiesinti plaukus.

 

Plaukų spalva

Siekiantiems pokyčių ir mėgstantiems dėmesį vyrams tobulas pasirinkimas – šviesi spalva. Svarbu, kad ji nebūtų per daug balta ir derėtų prie kirpimo. Ypač stilingai atrodo aštrių kampų kirpimai ir šaltas blondiniškas atspalvis.

 

Plaukų skyrimas

Ar jis išvis reikalingas? Jeigu taip, kurioje pusėje jį daryti? Atsakymas ir vėl tas pats – tai priklauso nuo veido formos. Geriausia išbandyti visus variantus, paklausti draugo arba kirpėjos patarimo. Madinga skirti plaukus ant šono, kaip tai daro George‘as Clooney, arba jų visai neskirti, kaip siūlo dizaineris Jillas Sandersas.

 

Keletas naudingų patarimų

Jeigu nešiojate kirpčius, plaukus galite skirti ant šono tik su sąlyga, kad kirpčiai nebus glotniai sušukuoti ant šono – tai per daug moteriška, ir jūs rizikuojate atrodyti per saldžiai. Nors yra daug žmonių, tvirtinančių, kad šoninis plaukų skyrimas išryškina veido struktūrą ir netgi asmenybę, tai labai priklauso nuo veido formos ir bruožų.

 

Jeigu mėgstate plaukus šukuoti atgal, siūlomi du plaukų skyrimo variantai. Natūraliai atrodantis plaukų šukavimas šiek tiek į šoną, ausies link, arba šukavimas atgal, su skyrimu maždaug per vidurį. 

 

Nepaisant visų dizainerių patarimų ir tendencijų, madingiausias šį sezoną – originalus jūsų paties sprendimas. Nepamirškite, kad „stilius – tai pats žmogus“.  

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai