2010-01-28

Amžinai jauna ir graži

  
Amžinai jauna ir graži

Moters grožis tapo mokslinių tyrimų objektu. Jau galima apskaičiuoti idealias moters kūno proporcijas, surasti įrodymų, kodėl vyrai pirmenybę teikia blondinėms, ir išmėginti amžinos jaunystės receptus. Tad kaip tapti tobula moterimi ir išlikti geidžiama bėgant metams?

Putlios lūpos gundo...
Kuo putlesnės moters lūpos, tuo jaunesnė ji atrodo, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus būtų sulaukusi. Tai įrodė net septynių pasaulio šalių mokslininkų grupės atlikto tyrimo rezultatai. Pasirodo, putlių lūpų magija tokia stipri, kad netgi raukšlelės ar žilstelėję plaukai tampa visiškai nesvarbūs – aplinkiniai jų tiesiog nebepastebi.
Pažiūrėkite į vaikus, sako mokslininkai, mažylių lūpos visada neproporcingai didelės palyginti su visu veiduku, ir kaip tik ši ypatybė vizualiai „nuima“ kelis ar keliolika metų ir suaugusiesiems.
Makiažo specialistai sako, kad tamsiomis spalvomis dažomos lūpos optiškai siaurėja, tad reikėtų vengti labai griežto kontūro ir tamsių tonų. Lūpoms putnumo visada suteikia blizgis.
Beje, jau yra išrasta makiažo priemonė, kurios užtepus lūpos kelioms valandoms tarsi ištinsta. Tik naudokite saikingai!
 
Sniego baltumo šypsena užburia
 
Odontologų tvirtinimu, sniego baltumo šypsena kiekvieną moterį gali pajauninti gerais dešimt ar net penkiolika metų. Gražūs, sutvarkyti dantys – tai jaunystės ir sveikatos simbolis. Gal todėl kiekviena save gerbianti žvaigždė rūpinasi amerikietiška šypsena.
Pastaraisiais metais dantų balinimo procedūros paklausa išaugo šimteriopai, nors ir kainuoja nemenkus pinigus. Nors patys odontologai nesutaria – kenksmingas ar naudingas yra dantų balinimas. Vieni sako, kad nuolatinės procedūros pažeidžia emalį ir skatina karieso atsiradimą. Kiti teigia, kad nieko pavojingo čia nėra, ir drąsiai siūlo išbandyti balinamąją pastą, kapes ar specialią lempą.
 
Apvalumai – netgi pageidautini
 
Dauguma medikų tvirtina, kad pernelyg liesa moteris anaiptol nėra graži – nors visos moterys nori būti liesos kaip manekenės! Ir šiuo atveju kalbama net ne apie figūrą.
Štai negailestingi Didžiosios Britanijos medikų atlikto tyrimo duomenys: numetusi 4 kilogramus moteris atrodo tiek pat metų pasenusi! Be abejo, tai atsispindi jos veide, nes netenkant svorio pirmiausia plonėja veido riebalinis sluoksnis. Net menkiausias bandymas laikytis dietos keičia mūsų veido bruožus. Ir, pasak medikų, – ne į gerąją pusę... O štai papildomi riebaliukai, priešingai, suapvalina visus aštrius kampus, neleidžia odai nutįsti, suglebti, išlygina raukšleles.
 
Vis dėlto ir medikai, ir sporto specialistai, ir dietologai sutinka – lieknas, sportiškas kūnas visada atrodo jauniau. Tačiau siekiant šio idealo svarbiausia saikas, reguliari mityba ir šiek tiek treniruočių. Tuomet ir keli papildomi kilogramai atrodys nuostabiai!
Tik ne puodas ant galvos
 
Holivudo stilistai vyresnio amžiaus klientėms pataria pasirinkti „iškarpytą, sluoksniuotą“ šukuoseną arba puoselėti ilgesnes garbanas. Pasak jų, kaip tik toks įvaizdis veidui suteikia šviežumo ir paslepia įvairiausius trūkumus: patinimą, vystančią veido odą, blunkančius kontūrus.
O trumpo kirpimo ar tiesių vienodo ilgo plaukų šukuosenos reikėtų vengti kaip ugnies, nes tai, priešingai, sendina. Tokios šukuosenos leistinos tik jaunutėms mergaitėms. Glotniai sušukuoti ir ant pakaušio surišti plaukai suteikia veidui pernelyg griežtą išraišką, tad irgi anaiptol nepatraukia vyro žvilgsnio ir nepadeda užkariauti jo širdies.
Moterys, kurios dažo plaukus, irgi atrodo jaunesnės, svarbu pasirinkti tinkamą spalvą. Šviesūs tonai visuomet jaunina, o tamsūs – sendina.
Ir pamirškite cheminį sušukavimą! Tai kenkia plaukams ir seniai nebemadinga.
 
Veido odos spalva – svarbiausia
 
Veido oda neginčytinai laikoma svarbiausiu grožio elementu. Bet amerikiečiai medikai šią aksiomą patikslino: jų tyrimų duomenimis, graži veido oda – tai pirmiausia tobula veido odos spalva, o ne raukšlių nebuvimas. Atidžiai apžiūrėję kelių šimtų moterų veidus mokslo vyrai priėjo prie išvados, kad pigmentinės dėmės ir bėgant metams atsirandantys odos nelygumai leidžia neklystant nustatyti tikrąjį amžių.
 
Receptas prieš raukšles? Pirma – visavertis poilsis (geriausia gryname ore) ir miegas. Antra – sveika mityba. Trečia – tinkamos veido priežiūros priemonės. Ketvirta – pasilepinimas masažais ir kaukėmis pas specialistą.
Veido odos patempimo operacijos? Botokso injekcijos? Žinoma, tai irgi išeitis. Tačiau prieš tam pasiryždamos gerai pasvarstykite. Juk yra tiek pavyzdžių, kai sukišus daug pinigų rezultatas buvo apgailėtinas...
 
Raudonos spalvos drabužiai
 
Raudona – pati ryškiausia ir labiausiai dėmesį patraukianti spalva. Daugelį kartų įrodyta, kad sodriai raudonos spalvos suknelę vilkinti moteris vyrams atrodo jaunesnė, patrauklesnė ir žadina aistras. Daugelis damų teigia, kad vilkint šios spalvos drabužiais kūnas prisipildo žadinančios energijos, jos jaučiasi aktyvesnės, seksualesnės. Raudoną spalvą mėgstančios moterys labiau pasitiki savimi!
 
Raudona turi begalę reikšmių, o kai kuriose kalbose tai yra žodžio „gražu“ sinonimas. Pvz., Kinijoje raudona spalva simbolizuoja laimę, sėkmę ir meilę, nors pietų Afrikoje tai – gedulo spalva.
 
Moterys, kurios renkasi raudoną, renkasi aistrą ir intensyvų gyvenimą. Jos tikrai neliks nepastebėtos!
Taigi, mielosios damos, vienintelis receptas, kaip tapti amžinai jauna ir patrauklia, dar neišrastas. Tačiau išmintingos moterys visuomet turi mažų paslapčių, kaip išsaugoti grožį. Ir tai nebūtinai brangūs kremai nuo raukšlių. Kartais juk pakanka tik įsimylėti, kad veidas imtų švytėti, o metus tarsi ranka kas nubrauktų...
 
Parengė Edita LANKAUSKIENĖ
  

Komentarai

Naujausi straipsniai