2011-06-25

Ach! Atostogos!!!

  
Ach! Atostogos!!! Dar Froidas tvirtino, kad kiekvienam žmogui būtina turėti asmeninės erdvės.

Kas gali būti geriau už poilsį su mylimu žmogumi? Be abejo, tik poilsis su mylimu žmogumi be ginčų ir pykčių. Kad saulėtų vasaros atostogų netemdytų nesutarimų debesys, tereikia iš anksto šiek tiek pasiruošti ir šį bei tą žinoti.

Neapsikraukite daiktais
Be abejo, atostogaujant norisi pavilkėti visais vasariniais drabužiais, juk jie per žiemą tūnojo spintoje ir laukė savo valandos. Bet pagalvokite apie savo vyriškį ir jo sveikatą! Jo rankinė ir trejetas jūsų lagaminų – tiek ir sveikiausias stuburas gali neatlaikyti! Žinoma, oro uoste ir viešbučiuose jums padės nešikai, bet kol jų nebus, visas svoris užguls jūsų palydovo pečius (rankas, nugarą, galvą). O tai nuotaikos jam tikrai nepakels. Tad ar verta atostogas pradėti konfliktu?
 
Poilsį suplanuokite iš anksto
 
Pasikaitinti paplūdimyje, pasigrožėti visokiausiomis įdomybėmis ir įžymybėmis ir išgerti tiek „Mohito“, kiek tik norisi, – tai ne planas, o svajonė. Realybėje gali paaiškėti, kad kepti paplūdimyje norite tik jūs, o jį traukia ekskursijos ar nepažintos vietos. Arba jūsų planuose – pergalingas žygis po parduotuves, o jo – vien restoranai. Užtat bus geriausia, jei iš anksto nors preliminariai aptarsite, ką ir kada ketinate veikti ar nuveikti, nes tai padės išvengti nemalonių staigmenų. Svarbiausia, atsižvelgti į abiejų pusių interesus.
 
Paisykite vienas kito bioritmų
Jei judviejų bioritmai nesutampa, vertėtų ne tik aptarti bendrą visų atostogų planą, bet ir dienotvarkę. Taisyklė paprasta: jei vienas miega, kitas nedrumsčia jo ramybės. Jūs pakirdote septintą valandą ryto ir išbėgote į paplūdimį, kol saulutė dar ne tokia agresyvi? Puiku, tegu jis voliojasi lovoje kiek tik jam patinka! Užtat paskui leis jums valandėlę snustelti po pietų ir neniurnės, kad ruošėtės važiuoti į ekskursiją. Juk galiausiai atostogos reikalingos ir tam, kad galėtum į valias išsimiegoti.
 
Apgalvokite, kur ir kaip maitinsitės
 
Poilsis su „Viskas įskaičiuota“ – ne vienintelis variantas, tačiau netgi jam reikia tam tikrų kompromisų. Gyvenimo (ar tik atostogų) draugas neprovokuoja jūsų mesti dietos ir nepriekaištauja, kad iš visos gausybės patiekalų išsirinkote tik dvejas salotas ir gabalėlį meliono. O jūs neniurzgate dėl jo įpročio keptą mėsą užgerti alumi. Kol jūs septintą vakarieniaujate, jis gali pasėdėti bare, o kai artėjant vidurnakčiui jis pasijus alkanas kaip žvėris, pasėdėsite su juo ir išgersite taurę vyno su pora riekelių sūrio. O svarbiausia: argumentas „aš negaliu viena valgyti, taigi valgyk su manim net jei visai nenori“ – visai netinkamas. Ir apskritai – laisvę papūgoms!
 
Numatykite biudžetą
Pinigai dažnai tampa didžiausia kliūtimi kelyje į stebuklingą romantišką atostogų rojų. Net jei jūsų biudžetas bendras, vis tiek abu turite turėti šiek tiek pinigų asmeniniams poreikiams, kurių nereikia aptarinėti ir juolab dėl kurių nereikia vienas kitam pasiaiškinti. Na, norisi jums šitų auskarų iš kriauklelių (nors namuose jų turite jau gal dvidešimt...) – ir nusipirkite, į sveikatą! Jam patinka ta kvaila beisbolo lazda, nors ji neverta nė skatiko – tegul perka. O jei susiplanavote grandiozinį turnė po parduotuves, iš karto atsidėkite pinigų, kuriuos galite išleisti.
 
Neribokite bendravimo
 
Važiuojate poilsiauti dviese ir, be abejo, jau kuriate planus, kokie romantiški bus judviejų vakarai pajūryje. Bet jis netikėtai susižavi naujomis pažintimis, ir štai pora jau virsta triukšminga kompanija. Jus tai erzina? O be reikalo! Bendraudamas su naujais žmonėmis Jūsų mylimasis semiasi naujų įspūdžių, energijos, ir apskritai jam tai teikia malonumo. Tik susitarkite iš anksto, kad tam tikrą dalį laiko jūs, vis dėlto, leisite dviese: naktinės maudynės ir vėlyva vakarienė su šampanu ant jūros kranto – tikrai ne masinis pasilinksminimas, o jūsų – tik judviejų – ypatingos akimirkos.
 
Palikite vienas kitam asmeninės erdvės
 
Dar Froidas tvirtino, kad kiekvienam žmogui būtina turėti asmeninės erdvės. Bet ne visiems šis poreikis svarbiausias. Kasdieniame gyvenime mes ne tiek jau daug laiko praleidžiame dviese: dalį mūsų dėmesio atitraukia darbas, vaikai, tėvai, draugai... O čia atostogos! Kad iki paskutinės jų dienos vienas kitam neįgristumėte, susitarkite, jog dalį laiko, vis dėlto, praleisite atskirai. Jam visai nebūtina vaikščioti su jumis po parduotuves, o jums – bare vakarais žiūrėti futbolą. Juk tuo metu jūs puikiausiai galite apsilankyti sporto salėje ar pasimėgauti SPA procedūromis.
Nepavydėkite
 
Į viską žvelkite su humoru. Paplūdimys – tai tokia speciali vieta, kur visos merginos vaikšto kone kaip Ieva rojuje. O vyrai žiūri į jas ir džiaugiasi gyvenimu. Taip jau jie sutverti, su fiziologija nepasiginčysi.
 
Nekaupkite problemų
 
Atostogas – tai mažas viso gyvenimo modelis. Juk ir čia viskas kaip namuose – bendra teritorija, bendras laikas, bendri pinigai. Tik kartu praleidžiate bene šimtą kartų daugiau laiko nei įprastai, vadinasi, ir ginčų ar barnių tikimybė padidėja šimteriopai. Kur ten šimteriopai – ji auga geometrine progresija! Kad išvengtumėte „žaibų ir griaustinių“, visa, kas susikaupė „ant širdies“, verčiau jau „išdėkite ant lėkštelės“ iš karto, nelaukdami, kol pasieksite „virimo tašką“. Paprašykite ir jo to paties. Be abejo, nėra jokios garantijos, kad susiruošti pietums jums užteks 15 minučių vietoj įprastos pusantros valandos, nors ir kaip gražiai jis to paprašytų. Bet bent jau žinosite, kas jam nepatinka, ir galėsite pasiūlyti įvairių variantų – na, pavyzdžiui, jis jūsų lūkuriuoja vestibiulyje, o jūs stengiatės paskubėti.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai