Tiesa.com   |   2015-09-27

9 dalykai, kuriuos diena iš dienos daro organizuotumu pasižymintis žmogus

  
9 dalykai, kuriuos diena iš dienos daro organizuotumu pasižymintis žmogus
© Pixabay.com
Jei tik neseniai pradėjote planuoti savo laiką ir nepavyko įgyvendinti šių planų, nenusiminkite ir nenuleiskite rankų.

Nuolat kažką veikiate, bet neturite laisvo laiko? Pastoviai esate užimti, tačiau nespėjate atlikti visų darbų ir dėl to jaučiate spaudimą? Vadinasi, jūs negalite kontroliuoti savo laiko ir jo sudėlioti taip, kad spėtumėte nudirbti visus darbus ir galėtumėte pasidžiaugti laisvalaikiu.

Jums trūksta organizuotumo. Jo laikantis struktūrizuotumėte savo darbus, o tvarkos laikymasis parodytų, kaip jums tai seksis. Mažais žingsneliais planuodami, pamažu įprasite ir pakeisite savo seną kasdieninę rutiną ir išlaikysite tvarkingus namus.
Pateikiame šiuos kasdieninius įpročius, kurių turėtumėte laikytis, jei norite išmokti organizuoti savo veiklą ir gyvenimą.
 
Pasiklokite lovas
Svarbiausias dalykas tik ką prasidėjus dienai yra lovos klojimas. Negali būti jokio pasiteisinimo, jei neatliekate tokio darbo vos tik prasidėjus dienai. Ji taps produktyvesnė, o kasdien tai darant mažais žingsneliais formuosite profesionalaus organizatoriaus įgūdžius. Į švarią ir paklotą lovą malonu įsiropšti pasibaigus dienai, todėl toks įprotis turėtų tapti kasdienybe.
 
Darykitės darbų sąrašą
Užtruksite tik kelias minutes pasižymėdami dienos darbus, kuriuos privalu padaryti. Turėdami konkrečių darbų sąrašą būsite įsprausti į rėmus ir taip žinosite, kad negalite užsiimti nereikalingais ir bereikšmiais dalykais. Na o dienos pabaigoje jausitės patenkinti, kad pasiekėte ir įvykdėte visus darbus.
 
Prižiūrėkite drabužius
Vos tik nusirengę, pradėkite tvarkyti savo drabužius, nenumeskite jų į šoną ir neatidėliokite to vėlesniam laikui. Netvarkoj padėti drabužiai gali po truputį didėti ir padaryti didelę netvarką. Todėl iškart juos pakabinkite, sulankstykite arba neškite skalbti.
 
Išsiplaukite indus
Būtų labai nemalonu, jei netyčia užklydę svečiai rastų pilną kriauklę nešvarių ir priskretusių indų. Kad taip nenutiktų, pasirūpinkite savo virtuvės švara, nepalikite kelių dienų neplautus indus. Blogiausiu atveju, jei jau nebespėjate išsiplauti, palikite juos dienos pabaigai.
 
Gerai nušluostykite paviršius
Virtuvė yra tokia vieta, kurioje kiekvieną dieną vyksta darbai kartais priverčiantys ją atrodyti baisiai. Todėl nepatingėkite ir gerai išvalykite kriauklę bei virtuvės stalo paviršius. Užtruksite tik kelias minutes, o virtuvė atrodys švariai.
Susidėliokite svarbius laiškus
Net ir savo asmeniniame pašte pripraskite laikytis tvarkos. Gavę nereikalingus ir nepageidaujamus laiškus iškart juos išmeskite į šiukšliadėžę, nes kitaip jie pradės kauptis, o jūs pasimesite tarp daugybės laiškų. Taip bus lengviau atskirti kurie laiškai yra nereikalingi, o kurie yra svarbūs, atsidarę paštą iškart juos matysite ir nereikės klaidžioti jų ieškant.
 
Raktus įpraskite palikti toje pačioje vietoje
Dauguma yra įpratę raktus numesti bet kur. Dažnai prireikus greitai išlėkti jie stebuklingai išnyksta, o paieškos trunka ne vieną valandą, taip ne tik susierzinate, bet ir prarandate daug produktyvaus laiko. Turėkite įprotį vos tik įžengus į namus raktus palikti ant spintelės arba pakabinti prie durų, kad prireikus greitai išbėgti jie būtų matomoje vietoje.
 
Iš kišenių išmeskite nereikalingus daiktus
Per visą dieną prisirenkame visokių menkniekių, kurie išties nėra mums reikalingi. Čekiai, įvairios reklaminės skrajutės, nuolaidų kuponai, visa tai kaupiasi mūsų kišenėse ar rankinėse. Šie daiktai tik užima jūsų vietą ir kelia netvarką, todėl vertėtų viską pravalyti. Geriausia tai padaryti dienos pabaigoje, taip būsite tikri ir žinosite, kad šių daiktų jums tikrai nebereikės.
 
Ruoškitės rytojui
Prieš užmiegant visada prisiminkite ką nuveikėte per dieną ir ką dar liko padaryti. Taip pat planuokite rytdienos darbus ir ruoškitės jai. Permąstykite dalykus, kuriuos turite padaryti kitą dieną. Šitaip būsite tikri, kad atsikėlę jie vis dar bus jūsų galvoje.
 
Jei tik neseniai pradėjote planuoti savo laiką ir nepavyko įgyvendinti šių planų, nenusiminkite ir nenuleiskite rankų. Nieko tokio, kad keletą dienų grįžtate prie senos rutinos, net ir mažiausių bei smulkiausių įpročių pakeitimas jūsų kasdienybėje gali padėti siekti didesnių tikslų.
 
  

Žymos: Psichologija, Organizuotumas

Komentarai

Naujausi straipsniai