Tiesa.com   |   2015-08-29

7 klausimai, galintys pakeisti tavo gyvenimą

  
7 klausimai, galintys pakeisti tavo gyvenimą
© Flikcr.com
Labai svarbu nuoširdžiai savęs paklausti, ko labiausiai norite savo gyvenime.

Nuo mažens mes esame įpratinti neužduoti per daug klausimų: nenutraukti mokytojų, pasilaikyti savo pastabas iki posėdžio pabaigos, išsiaiškinti daug dalykų savo patangomis ir t.t. Rašytoja ir pasitikėjimo savimi trenerė Susie Moore pasidalino savo asmenine patirtimi ir atskleidė 7 klausimų galią žmogaus gyvenime. Moteris tikina, kad išmokus paklausti jos gyvenime atsivėrė daug kelių, o į duris pasibeldė meilė.

„Ar norėtumėte mano telefono numerio?“
Kai Susie buvo 20 metų, ji gyveno Sidnėjuje, Australijoje. Vieną naktį, ji su draugė nusprendė trumpam užsukti į koncertą. Minioje pastebėjusi aukštą, gražų vaikiną, mergina neilgai trukus kuriuo pradėjo su juo kalbėtis. „Jis privertė mane juoktis, atrodė šiltas ir draugiškas žmogus“, - prisimena Susie.
Kai merginos nutarė grįžti namo, prieš išeinant Susie paklausė to vaikino: „Kodėl gi tau nepasiėmus mano telefono numerio?“. Jis taip ir padarė, o kitą dieną jai paskambino.
„Šiais metais mes švęsime penkių metų santuokos metines“, - atskleidė Susie.
„Ar galime aptarti mano atlyginimą?“
Daug dirbusi su žmogiškaisiais ištekliais, Susie suprato, kiek daug laiko bei pinigų įmonei kainuoja pakeisti arba rasti tinkamą kvalifikuotą darbuotoją. Suprasdama, kad yra darbšti ir aukšto lygio darbuotoja, mergina pradėjo derėtis dėl atlygio su kiekvienu darbdaviu, pas kurį eidavo dirbti. Nuo tada mergina niekada nesiskundė savo atlyginimu ir tikino uždirbanti netgi daugiau už kolegas vyrus.
 
 „Prisiminkite, jeigu niekada neklausite, atsakymas visada bus „ne“, - sakė Susie.
 
„Ar galėčiau nupirkti jums kavos?“
Mergina pasakojo, kad būdama 25-erių metų ji atvyko į Niujorką, nieko nepažinodama ir jai verkiant reikėjo darbo. „Linkedln“ socialiniame tinkle ji žmones kvietė puodeliui kavos.
Po 25 latte puodelių ir poros mėnesių mergina sulaukė dviejų neįtikėtinų darbo pasiūlymų internetinės reklamos industrijos kompanijose su aukščiausiais atlyginimais.
 
„Niekada nenuvertinkite akis į akį susitikimo galios ir nepamirškite, kad tai yra dviejų krypčių gatvė - visada prijunkite kitus žmones, kai tik galite“.
 
„Ar galėčiau paprašyti paslaugos?“
Daugelis iš mūsų esame laimingi, galėdami padėti kitiems, bet mes niekada neprašysime pagalbos mainais. Negalima paneigti, kad kiti asmenys jaučia malonumą, galėdami padėti jums!
Susie sakė, kad yra labai laiminga, jog aplink ją yra daug žmonių, galinčių jai padėti bet kokiais klausimais, išvesti šunį ar padėti surengti vakarėlį. „Juk taip gyventi daug lengviau“, - tikino moteris.
„Reikia mokėti ne tik paprašyti pagalbos, bet ir ją priimti. Kaip ir negalima visada tik imti, reikia ir duoti“.
 
„Ar galėčiau jums parašyti“?
Susie turėjo nemažai mėgstamų skaityti internetinių portalų, tad vieną dieną nusprendė, jog norėtų ir ji pati juose rašyti. Moteris pabandė susisiekti su redaktoriais ir pasidalino savo idėjomis. Ir ką gi jūs manote?
Šiandien Susie gali pasigirti išplatintais darbais įvairiuose žiniasklaidos kanaluose bei galimybe pakalbinti nemažą skaičių žymių žmonių.
 
„Ar galėtumėte man suteikti nuolaidą?“
Derėdamasi dėl kainų ir nuolaidų moteris tikina sutaupiusi tūkstančius dolerių. „Tai man lyg žaidimas. Aš dievinu derybas!“, - pasakojo Susie. Prieš perkant moteris siūlo pardavėjų paklausti: „Ar galime susitarti...? ar „Galbūt padarytumėte nuolaidą?.
 
„Dažnai aš siūlau susimokėti grynais pinigais, pirkti urmu arba parašyti teigiamą atsiliepimą apie juos ir jų parduotą produktą“.
 
Susie siūlo ir jums bent kartą ar du pasiderėti. Galbūt ir jūs užkibsite?
„Ko aš tikrai, tikrai noriu?“
Tai tikriausiai vienas svarbiausių klausimų žmogaus gyvenime ir mes nuolat prie jo grįžtame. Kada paskutinį kartą stabtelėjote ir paklausėte savęs, ko jūs tikrai norite? Gal jau kuris laikas esate save užmiršęs arba gal niekada to savęs taip ir nepaklausėte.
 
„Kurią nors ramią dieną skirkite sau 1 valandą laiko, be jokių pašalinių trukdžių. Užmerkite akis, kelias minutes giliai kvėpuokite, kol pajusite ramybę ir nukreipsite savo dėmesį į vidų. Tada paklauskite savęs: „Ko aš noriu labiausiai šiame pasaulyje?“. Susie sakė, kad atsakydamas į šį klausimą, žmogus turi pamiršti bandos jausmą: „Jūs neturite eiti su srautu. Jūs neturite patenkinti kitų žmonių lūkesčių“.
 
„Mūsų intuicija retai klysta“, - tikino pasitikėjimo savimi trenerė. Nuoširdžiai savęs paklauskite, ko norite ir darbas, miestas, santykiai, apie kuriuos svajojate vienu ar kitokiu būdu materializuosis. Svarbiausia, turite leisti sau siekti visų trokštamų dalykų.
 
  

Žymos: Psichologija, Gyvenimo klausimai

Komentarai

Naujausi straipsniai