Tiesa.com   |   2018-03-31

Šventinis stalas: paprastai, bet dailiai

  
Šventinis stalas: paprastai, bet dailiai

Prisikėlimo šventei svarbu ne tik margini kiaušiniai ir gardūs patiekalai, bet ir dėmesys stalo puošmenoms.

Velykos simbolizuoja prisikėlimą, naują gyvenimą, todėl nuo seno priimta interjerą ir stalą dabinti šiltomis spalvomis. Geltona simbolizuoja gyvybinę energiją, žalia – gamtos atgimimą ir naujumą, raudona – begalinę Išganytojo meilę žmonijai, balta – viltį ir prisikėlimą, tyrumą, naujumą, ateinantį nugalėjus nuodėmę ir mirtį...
Populiariausias duetas
 
Pats efektyviausias spalvų derinys Velykoms – geltona ir žalia. Jos sukurs jaukią ir gaivią atmosferą.
Geriausia, kad dominuotų žalia spalva, o nedidelės detalės būtų geltonos. Žinoma, gali būti ir atvirkščiai, tik atminkite, kad saulės spalva veikia jaudinamai, jos perteklius gali erzinti.
 
Tokio velykinio stalo centre tinkamos dekoracijos – margučiai krepšeliuose arba lizdeliuose iš natūralių šakelių. Jos gali būti sausos arba su sprogti besiruošiančiais pumpurais. Taip pat galima naudoti gyvas pavasarines gėles: tulpes, narcizus, hiacintus. Įdomus, bet neperkrautas variantas – stalo centre samanose įtaisyti stilizuoti balti kiaušiniai-vazelės su baltais narcizais.
 
Vintažinis stilius
 
Jis visada bus madingas, nes suteikia šventei ypatingo jaukumo, o sykiu elegancijos. Šiame stiliuje dominuoja balta ir pilka spalvos, tačiau gali būti pridedami ir kiti pasteliniai tonai, įskaitant rožinius. Tiesa, toks spalvų pasirinkimas – ne kiekvienam, tačiau pailsusiesiems nuo tradicinių variantų vintažinis Velykų stalas taps tikra atgaiva širdžiai.
 
Šiuolaikiškas požiūris
Moderniai ir stilingai atrodys stalas, apiformintas violetine spalva. Pagrindinis akcentas gali būti staltiesė. Prie jos derinami balti ir geltoni, kitų spalvų indai bei dekoracijos, mat violetinė spalva pernelyg intensyvi, ją patartina „atskiesti“. Ant tokio stalo tiks violetinės gėlės ir kitos smulkios puošmenos.
 
Tradicinė balta
 
Balta staltiesė, servetėlės, sidabriniai indai, krištolinės taurės, porcelianiniai indai... Jei toks serviravimo modelis jums atrodo šaltokas, galite jį paįvairinti originaliomis detalėmis. Pavyzdžiui, margučius panaudoti ne tik pagal tiesioginę paskirtį, bet ir kaip puošmenas.
 
Kaimiškas stilius
 
Geltonos ir mėlynos spalvų derinys populiarus kaimiško stiliaus virtuvėse. Taip padengtas Velykų stalas irgi atrodys jaukus bei šiltas. Nevaržykite savęs: tiks pintinėlės su žalumynais ir margučiais, zuikių figūrėlės, įvairiausios natūralios kompozicijos.
Kaimiško stiliaus Velykų stalas gali būti nedengiamas didele staltiese. Ant jo tiktų moliniai indai.
  

Žymos: Velykos, Namų dekoras, švenčių dekoracijos

Komentarai

Naujausi straipsniai