Tiesa.com   |   mgtv.lt   |   2017-01-03

Namuose – smalsiausias pasaulio gyvūnas

  
Namuose – smalsiausias pasaulio gyvūnas
© pixabay.com
Šeškai yra smalsūs, judrūs padarėliai, nepailstantys tyrinėtojai.
Šeškai turbūt patys žingeidžiausi pasaulio gyvūnai - visur jiems reikia įlįsti, viską pažinti, paragauti.

Jau senovės romėnai šeškus naudojo medžioklėje. Šeškų padedamos ir moterys medžiojo triušius. Egzistavo netgi specialus medžioklės terminas – „šeškauti“...

VI amžiuje prieš mūsų erą cezaris Augustas atvežė šeškų į Baliaro salas, siekdamas sumažinti triušių populiaciją.
Istorija
 
Į Naujajį pasaulį šeškai buvo atvežti tik septynioliktame amžiuje. 1877 metais Naujosios Zelandijos fermeriai pareikalvo įvežti į šalį šeškus masiškai plintantiems triušiams medžioti. Iki tol šeškų ten irgi nebuvo. Nuo 1860 iki pat Antrojo pasaulinio karo pradžios Amerikos vakarinėje dalyje šeškai buvo naudojami kaip grūdų saugyklų apsaugininkai.
 
2009 metais Suomijoje, kur šeškų medžioklė iki tol nebuvo žinoma ir populiari, šeškai pasitelkti kaip saugesnis ir ekologiškesnis būdas triušių populiacijai suvaldyti. Iki 1980 metų JAV šeškai, kaip namų augintiniai, buvo retas reiškinys, tačiau jau 1996 metais buvo užregistruota 800 000 naminių šeškų.
Google nuotr. Google nuotr.
Kada įsigyti?
 
Geriausiai šešką įsigyti 3-4 mėnesių amžiaus, tuomet jie jau būna atpratę nuo mamos. Dviejų mėnesių amžiaus skiepijami nuo šunų maro, trijų mėnesių amžiaus skiepijami nuo šunų maro, ir taip pat pridedama vakcina nuo pasiutligės. Vėliau šeškai skiepijami kasmet. Šeškus būtina saugoti nuo erkių ir ypač – nuo blusų, kurios taip pat platina ligas.
 
Šeškai turbūt patys žingeidžiausi pasaulio gyvūnai - visur jiems reikia įlįsti, viską pažinti, paragauti. Vienas dažniausių naminių šeškų susirigimų susijęs su noru tyrinėti aplinką, paragaujant dažnai netinkamų daiktų. Dažniausia liga – tai žarnyno svetimkūniai, kuomet per savo smalsumą prisiryja įvairių daiktų, kita liga – limfoma, antinksčių navikai, širdies ligos, įvairios traumos ir insulinoma. Taip pat patelėms dažnai pasitaikanti liga – aplastinė anemija.
Flickr nuotr. Flickr nuotr.
Kvapas
 
Daugelis gyvūnų mylėtojų vengia šeškų dėl jų skleidžiamo kvapo. Tai sušvelninti iš dalies padeda cheminė ar chirurginė kastracija, tuomet sumažėja riebalinių liaukų skleidžiamas intensyvus sekretas, sumažėja lytinių hormonų skleidžiamas kvapas, taip pat svarbu teisingai prižiūrėti gyvūną – nuolat keisti kraiką, patiesaliukus, valyti narvelį.
Per dažnai maudyti šeškų negalima – tai kenkia odai, be to gausite príešingą efektą – dažniau maudant specifinis kvapas bus intensyvesnis, mat šeškui išsiskirs daugiau riebalų apsauginei odos funkcijai atstatyti.
mgtv.lt nuotr. mgtv.lt nuotr.
Priežiūra
 
Prižiūrėti šešką gana lengva, reikia tik nepamiršti kas 2-3 savaites nukarpyti nagus, išvalyti ausis. Kirpimas, galima sakyti, yra labai lengvas ir paprastas procesas.
 
Sveiki, gerai prižiūrimi šeškai gyvena vidutiniškai aštuonerius metus. Smalsūs, judrūs padarėliai, nepailstantys tyrinėtojai.
mgtv.lt nuotr. mgtv.lt nuotr.
  

Žymos: Naminiai gyvūnai, šeškai

Komentarai

Naujausi straipsniai