tiesa.com   |   2016-10-29

Lauki siuntos? Gali pasitikrinti, kur ji dabar

  
Lauki siuntos? Gali pasitikrinti, kur ji dabar
© flickr.com
Tarptautiniais maršrutais keliaujančias pašto siuntas galima sekti nemokamai.
Tai aktualu tiek siuntėjams, tiek gavėjams.

Nekantrauji sulaukti namiškių ar draugų išsiųsto dovanų siuntinėlio? Dabar jau gali pasitikrinti, kur jis ir kada tave pasieks, jei tik žinai siuntos registracijos numerį. Mat nuo šiol į Jungtinę Karalystę, Rusiją, Airiją, Vokietiją, Jungtines Amerikos Valstijas ir kitomis populiariausiomis užsienio šalių kryptimis iš Lietuvos siunčiamų pašto korespondencijos siuntų kelias fiksuojamos iki pat adresato durų, nes įsigaliojo Lietuvos pašto ir užsienio šalių pašto operatorių pasirašytas susitarimas, kuriuo nacionaliniai paštai įsipareigoja tarpusavyje keistis informacija apie registruotųjų pašto korespondencijos siuntų buvimo vietą.


 Sparčiai auganti tarptautinių pašto korespondencijos siuntų apimtis, pasak Lietuvos pašto Pardavimų ir rinkodaros direktoriaus Aurimo Čiagaus, įpareigoja užtikrinti visapusiškai kokybiškas pašto paslaugas. Į užsienį siunčiamų siuntų sekimas – galimybė realiuoju laiku stebėti savo siunčiamos pašto siuntos judėjimo kelią ir gauti išsamią informaciją, kada ji pasieks adresatą. Tai aktualu tiek siuntėjams, tiek gavėjams.
Ieškodamas sprendimų, kurie leistų klientams gauti išsamią informaciją apie savo siunčiamos registruotosios pašto siuntos buvimo vietą užsienyje, Lietuvos paštas prisijungė prie daugiašalio PRIME susitarimo. Jį pasirašiusios šalys keičiasi siuntų sekimo duomenimis. Išplėstos pašto siuntų sekimo galimybės bus naudingos tiek pavieniams klientams, tiek verslui, kuris užsiima elektronine prekyba. Smulkiesiems verslininkams, kurie savo produkciją siunčia į užsienio šalis, siuntos sekimas leis sustiprinti savo pozicijas ir prisidės prie didesnės e. komercijos plėtros.
 
Nacionalinių pašto operatorių daugiašaliame PRIME susitarime, be Lietuvos, šiuo metu dalyvauja 31 pasaulio šalis: JAV, Kinija, Rusija, Jungtinė Karalystė, Japonija, Vokietija, Prancūzija, Airija, Danija, Belgija, Austrija, Islandija, Gibraltaras, Armėnija, Albanija, Kipras, Liuksemburgas, Malta, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Meksika, Paragvajus, Kiribatis, Aruba, Kaimanų salos, Vanuatu, Hondūras, Dominikos Respublika ir Tailandas. Tikėtina, kad ateityje PRIME susitarimo dalyvių gretos plėsis.
Iš užsienio šalių pašto operatorių perduodami siuntų sekimo duomenys Lietuvos paštui per metus atsieis apie 1 mln. eurų, bet klientams tarptautinių pašto korespondencijos siuntų sekimo paslauga bus nemokama. Sąnaudas, susijusias su siuntų sekimo duomenų gavimu, Lietuvos paštas dengs savo sąskaita.
 
Atlikti siuntų paiešką galima internetinėje Lietuvos pašto svetainėje www.lietuvospaštas.lt. Pašto siuntų, siunčiamų į užsienio šalis, kurios nedalyvauja PRIME susitarime, paieška ir toliau bus vykdoma per tų užsienio šalių pašto operatorių siuntų paieškos internetinius tinklalapius.
 
  

Žymos: Lietuva, sekimas, Užsienis, pastas, siunta

Komentarai

Naujausi straipsniai