Tiesa.com   |   2016-07-23

Kokių klaidų reikia vengti maudantis duše?

  
Kokių klaidų reikia vengti maudantis duše?
© Flickr.com nuotr.
Duše irgi galioja tam tikros taisyklės.
Į dušą pakanka eiti du kartus per savaitę.

Jei mėgsti maudytis duše, bet nori nepakenkti sveikatai, turi žinoti keletą taisyklių.

Štai jos:
Nesiprausti po dušu kasdien. Kalifornijos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas įrodė, kad pernelyg dažnas prausimasis neatneša naudos, o tik sutrikdo natūralią odos mikroflorą. Nuo jos paviršiaus nuplaunami naudingi mikrobai, saugantys nuo infekcijų, ir padidėja odos uždegimų rizika. Be to, nuo odos nuplaunamas ir natūralus riebalinis sluoksnis, todėl oda išsausėja, suerzinama, prasideda egzemos.
 
Nestovėti po srove ilgai. Pasak dermatologų, kenksminga būti duše ilgiau nei 20 minučių. Po dušo būtina odą iškart patepti drėkinamuoju kremu.
 
Jei pakankamai dažnai plaunate rankas ir reguliariai apsiplaunate kūną žemiau juosmens, pasak specialistų, į dušą pakanka eiti du kartus per savaitę.
 
Nepiktnaudžiauti muilu, ypač antibakteriniu, ar dušo žele. Dermatologų nuomone, prausiklių reikia tik pažastims ir kirkšnių zonai, o visam kūnui pakanka tekančio vandens.
Nesinaudoti plaušine. Negyvos odos ląstelės ir drėgnas šiltas oras vonioje – puikiausios sąlygos bakterijoms ir grybeliams daugintis. Todėl plaušinės – potencialus infekcijos šaltinis. Jei jau negalite be jų apsieiti, specialistai pataria jas keisti kuo dažniau: iš dirbtinių medžiagų pagamintą plaušinę reikia keisti ne rečiau kaip kartą per du mėnesius. Ją laikyti reikėtų ne vonioje, o sausoje vėdinamoje patalpoje.
 
Neplauti ir neskalauti galvos labai karštu vandeniu. Karštas vanduo tik suaktyvins riebalines liaukas, ir plaukai vėl greičiau susiriebaluos. Skalaukite plaukus kambario temperatūros vandeniu.
  

Žymos: Patarimai, dušas

Komentarai

Naujausi straipsniai