Lana Povilaikienė   |   2015-11-27

Kaip prisikviesti žiemos šventes

  
Kaip prisikviesti žiemos šventes
© Pixabay.com
Mažų stebuklų jums, per šias didžiąsias metų šventes.
Nuoširdžiai linkime, kad svarbiausiais dalykais taptų artimųjų susibūrimas, bendravimas, dėmesys, juokas ir mielas šurmulys, o ne įdarytos lydekos, žąsų kepenėlės, triušio kojelės ir kitokia (tik nebūtinai skani) prabanga...

Kad ir ką besakytų didieji Kalėdų skeptikai, tiesa ta, kad namų dekoravimas – jau pusė pavykusios ir įsimintinos šventės. Jei papuoštuose namuose sklandys gera nuotaika, draugiška atmosfera ir kvepės pyragu, tai nieko daugiau žmogus ir negali norėti.


e, jei jūsų namai maži ir juose netelpa milžiniška eglė, jei neturite krištolinių varveklių jai papuošti, negalite nusipirkti milijono lempučių. Tai visai nereiškia, kad jūsų namus aplenks Kalėdų stebuklas. Priešingai… Milžiniškos eglės – skirtos miesto aikštėms, krištoliniai varvekliai – šalti, o dažnai mažos žvakelės šviesa sušildo daug labiau nei spalvotos stiklo girliandos. Ir stebuklai dažniausiai vyksta ramioj, jaukioj aplinkoj. Svarbu jais tikėti.
Štai nedidelis idėjų rinkinys, kuris padės sukurti šventinę nuotaiką net mažiausiam kambary ir nepareikalaus iš jūsų kapšo pinigų. Išlaisvinkite savo fantaziją, o Kalėdų nykštukai tikrai ims šmirinėti aplink jus. Namų dekoravimas šventėms – džiaugsminga veikla visiems šeimos nariams. Ruoškitės jau dabar.
 
Susidarykite planą. Apgalvokite, kokių spalvų ir dekoracijų jūs norėtumėt šiais metais. Pradėkite nuo pagrindinio kambario, kur daugiausiai praleisite laiko visu šventiniu periodu. Tada pagalvokite apie akcentus kitose namų vietose. Juk norisi, kad Kalėdomis alsuotų kiekviena namų kertelė. Nereikia perkrauti erdvės įvairiausias niekučiais, geriau rinktis tarp savęs derančius aksesuarus, išlaikykite panašų stilių visame būste. Tai bus geras būdas išvengti bereikalingų išlaidų, perkant viską, kas blizga.
 
Numatykite iš anksto tas vietas, kurias norėsite papuošti (palangė, lentyna, stalelis…). Dekoracijas dėliokite proporcingai, pagalvokite, kur dažniausiai stabteli jūsų žvilgsnis. Atminkite, kad jaukumą sukuria ne kiekybė, o kokybė.
 
Kai jūs parsigabenate tikrą eglę, neišvengiamai apkarpote netinkamas jos šakeles. Neišmeskite jų. Tai gali būti puikiausias pagrindas girliandai, kuria papuošite laiptus ar durų staktą. Suformuotos puokštelės ras vietą ant šventinio stalo. Jei šakelių liks pakankamai, tai iš jų pagaminkite kalėdinį vainiką lauko durims ar langui.
 
Būtinai atkreipkite dėmesį į papuošimų spalvinę gamą. Daugybė margumynų vargins akis, stigs vientisumo. Apsidairykite, kokios spalvos vyrauja jūsų erdvėje, derinkite prie jų. Tokiu būdu gali užtekti tik kokio mažo akcentėlio, ir užuolaida ar siena jau bus dekoruota. Kruopščiai parinktos pagrindinės puošybos spalvos ir atitinkami atspalviai leis sukurti jaukią, originalią ir šventinę atmosferą.
 
Nuostabu, kad kalėdinės dekoracijos gali būti universalios. Praverkite savo spinteles ir stalčius, ten rasite visko, kas padės sukurti nepakartojamų vienetinių rankų darbo papuošimų. Juk tikrai žinote, kiek tai kainuotų… Galite panaudoti net paprastus stiklainius, toliausiai užkištas taures, tiks bet kokie skaidrūs indai. Įdėkite į juos ryškių žaisliukų, kankorėžių ar šiaip kokių mielų niekučių, šiek tiek papuoškite indo išorę – turite puikią dekoraciją vonios kambariui ar virtuvei.
Jei jūsų šeimoje yra vaikų, o jei dar tokio amžiaus, kai pirštukų galiukuose pasislėpę magnetukai (viską pritraukia per akimirką), tai prabangios trapios dekoracijos tampa ganėtinai pavojingos. Todėl įmanoma namus papuošti ir saugiom (itin pigiom) grožybėm – popierinėm snaigėm ar jų girliandomis. Jau pati jų gamyba kartu su vaikais padovanos nuostabų buvimą drauge, skatins kūrybiškumą, kruopštumą. O vaikų karpiniais papuošus jų kambarį, bus atrastas ir pasididžiavimo savimi jausmas. Šventiška nuotaika garantuota. Idėjų, kaip iškarpyti ar kitaip pagaminti snaiges, tikrai rasite interneto platybėse. Nuo visai paprastučių iki tikrų meno šedevrų – kiekvienam pagal gebėjimus.
 
Tarp mūsų yra tikrų gamtos mylėtojų, kuriems atrodo šventvagiška kirsti gyvą medelį, o vėliau jį išmesti. Tokiam požiūriui pritarti nesunku. Bet ir gamtos bičiuliai švenčia Kalėdas. Ir jų namus puošia svarbiausias simbolis – eglutė. Tik ji visai kitokia – originali, pačių pagaminta, stilinga, puošni ir šventiška. Galima ją sukurti iš popieriaus, medžiagos skiaučių, vytelių… Itin kūrybiškiems siūlome sulankstomas kopėčias transformuoti į stilizuotą eglutę. Apjuoskite jas spalvotom lempučių girliandom, pakabinkit vieną kitą žaisliuką ar kokį ryškų akcentą, ir tamsoje ji sužibės neprasčiau už įprastąją.
 
Jei dėl kokių nors priežasčių nerasite laiko, neturėsite jėgų ar nepavyks išlaisvinti kūrybinių galių, tai skubėkite į artimiausią prekybos centrą ir prisikraukite apelsinų, mandarinų ir citrinų. Jie ryškūs, kvepiantys, lengvai priderinami ir nuo vaikystės asocijuojasi su Kalėdom. Be to, kai kuriuos galėsite paprasčiausiai suvalgyti – skanu ir sveika. O kitus panaudokite namų dekoracijoms. Pačioms įvairiausioms...
 
Svarbiausius dalykus aptarėm. Liko pakalbėti tik apie šventinį stalą. Taip, jis svarbus, bet nesureikšminkit to, kas ant jo padėta valgomo, žiūrėkite, kaip padėta. Seniai žinoma tiesa – kad valgome akimis. Nuoširdžiai linkime, kad svarbiausiais dalykais taptų artimųjų susibūrimas, bendravimas, dėmesys, juokas ir mielas šurmulys, o ne įdarytos lydekos, žąsų kepenėlės, triušio kojelės ir kitokia (tik nebūtinai skani) prabanga. Laimė slypi visai mažuose dalykuose, pavyzdžiui, taurėje vyno, kurią Kalėdų naktį jums atneš mylimasis... Mažų stebuklų jums, per šias didžiąsias metų šventes.
 
  

Žymos: Namai, Kalėdos, Dekoracijos, Jaukumas

Komentarai

Naujausi straipsniai