L.Povilaikienė   |   2015-11-10

Kaip pasiruošti šventėms neišlaidaujant

  
Kaip pasiruošti šventėms neišlaidaujant
© Pixabay.com
Po smagaus muzikinio pasirodymo keliaukite į gurmaniškąją degustaciją.
O jeigu jūsų šeimos biudžete nėra skirta lėšų pramogoms? Tai visai nereiškia, kad turite per šventes liūdnai knapsoti prieš televizorių.

Tuoj po Helovino ir Vėlinių parduotuvių vitrinos suspindi lemputėmis, o lentynos užverčiamos kalėdine atributika, mažmožiais ir prabangiomis prekėmis, kad tūlas gyventojas spėtų parūpinti Kalėdų Seniui tinkamą dovanų maišą. Juk būtent tai ir yra pagrindinis šių dienų Kalėdų akcentas.

Tiesa, vis dažniau atsigręžiama į kitą šios religinės šventės pusę, raginama dalintis ne materialiomis dovanomis, o gerumu, skatinama puoselėti ne vartotojiškumą, bet dvasingumą. Dovanas palikime kiekvieno kišenės gyliui ar piniginės storiui ir pakalbėkime apie kitas sudedamąsias bet kokios (nebūtinai Kalėdų) šventės dalis.
Šiandien yra tokia didelė pasiūla įvairiausių pramogų: linksmų, pažintinių, ekstremalių. Profesionalūs švenčių organizatoriai lengvai įtiks ir pačiam išrankiausiam užsakovui.Galima surengti fotosesiją, išlieti energiją dažasvydžio varžybose, paskraidyti oro balionu, padovanoti sau ir draugams pažintinę kelionę, net kelionę laiku, galite pamaloninti artimujų gomurius įvairiose degustacijose, visi drauge pasimokyti pasirinktose šokių pamokose...
Viskas lengva ir paprasta, jei už šias paslaugas galite susimokėti. O jeigu jūsų šeimos biudžete nėra skirta lėšų pramogoms? Tai visai nereiškia, kad turite per šventes liūdnai knapsoti prieš televizorių. Jei norite, kad šventė teiktų džiaugsmą, teks šiek tiek padirbėti. Tačiau visi rūpesčiai pasimiršta, išvydus plačias svečių šypsenas ir gerą nuotaiką. Juk dėl to ir buvo stengtasi. O svarbiausia – galima pasilinksminti nemokamai.
 
Karaokė
Karaokė vakaras leis jums ir jūsų šventės dalyviams bent trumpam užlipti ant scenos ir pasijuti žvaigždėmis. Idealu, jei karaokės atlikimui turite atskirą patalpą. Dažnai juk ir pačių mylimiausių svečių vokaliniai gebėjimai retai būna labai geri. Dainavimas kartais malonus tik jiems patiems, tačiau kiek gerų emocijų padovanos tokia pramoga.
 
Degustacija
Žvaigždžių vakaras lai nesibaigia. Po smagaus muzikinio pasirodymo keliaukite į gurmaniškąją degustaciją. Galite paprašyti kiekvieno savo svečio atsinešti po vieną firminį jo patekalą. Taip nušausite net du zuikius: nereikės ilgai stovėti prie viryklės ir suteiksite svečiams progą pademonstruoti savo kulinarinius gebėjimus. Ragaudami mėginkite įspėti, kokios sudedamosios patiekalo dalys, kuris iš svečių yra vieno ar kito skanėsto autorius. Surenkite mažas virtuvės šefų kovas. Patikrinkite, ar tiesa, kad geriausi virtuvės meistrai – vyrai.
Kinas
Jei ragaudami ir diskutuodami apsunkot, tai pats laikas svečius pakviesti į kokio nors naujo ar priešingai – retro filmo peržiūrą. Svarbu pasirūpinti geros kokybės įrašais. O gal turite savo filmuotų vaizdų, kurie jums ir jūsų svečiams primins praėjusias akimirkas?
 
Turbūt esate patogiai įsitaisę minkštuose krėsluose, o gal jaukiai suvirtę ant pagalvėlėmis ,,pagerinto“ kilimo – būtent taip ir žiūrimi filmai smagiose kompanijose.
 
Spėlionės
Pats laikas tęsti žvaigždžių temą. Ant kiekvieno dalyvio nugaros užklijuojams žinomos asmenybės vardas (muzikanto, politiko, mokslininko). Kas užrašyta, vardo savininkas nežino. Bandydamas atspėti, jis turi klausinėti kitų. Laimi greičiausiai savo personažą atspėjęs žmogus. Reikia gerai pasukti galvą, renkantis asmenybes, kad užduotis nebūtų labai lengvai ir greitai įveikiama.
 
Linksmąsias spėliones paįvairinkit: vietoj asmenybių vardų pakabinkite skirtingų vietovių pavadinimus (bažnyčia, pirtis, tualetas, gėjų baras...). Kiti svečiai gali uždavinėti įvairius klausimus: ,,Kodėl tau patinka ten lankytis?“, ,,Kaip dažnai ten eini?“, ,,Ką norėtum ten pasikviesti?“ ir pan. Visiems bus daug juoko.
Išradingumas
Tai tik maža dalis smagių, linksmų, išradingų šventinio vakarėlio pramogų. Pradėję galvoti, kuo užimsite svečius, patys pajusite, kiek daug idėjų kils jūsų galvose. Jei, organizuodami pasilinksminimus, atsižvelgėte į susirinksiančių žmonių amžių, pomėgius, kiekį, jei sugalvoti žaidimai atpalaiduos, o netrikdys, tai linksmas šventinis vakaras – garantuotas. O jūs neabejotinai tapsite smagiausių pramogų organizatoriumi savo draugų ar artimųjų rate. Ir visa tai be didelių išlaidų.
 
O dovanos?
Bus ir dovanos – smagus juokas, su meile pagaminti užkandžiai, skambanti gera muzika, šypsenos ir apsikabinimai – tai daug daugiau nei gali tilpti komercinio Kalėdų Senelio maiše. Kūrybingo švenčių laukimo.
 
 
  

Žymos: Šventės, Pasiruošimas, Išradingumas

Komentarai

Naujausi straipsniai