Tiesa.com   |   2015-12-05

Kaip pasigaminti natūralius aromatus namams?

  
Kaip pasigaminti natūralius aromatus namams? Kvapus namams galite pasigaminti ir patys.
Į kvapias pagalvėles galite dėti ir tai, ką turite namie: sumaišykite kavos pupeles, kelis lašelius vanilės ekstrakto ir smulkintas cinamonų lazdeles.

Kvepiantys namai – tai lyg kvapų terapija, kuri atpalaiduoja, ramina po sunkių dienos darbų. Tačiau ar žinojote, kad visus parduotuvėse esančius oro gaiviklius galima pakeisti namų sąlygomis pagamintais aromatais, kurie kainuos mažiau, išsilaikys ilgiau ir bus daug natūralesni? Pabandom!

Kiekvienas namuose turi medžiagos atraižėlių, kurios tik laukia būti panaudotos. Paprastiems mažiems maišeliams pasiūti neprireiks siuvamosios mašinos – pakaks siūlo ir adatos. Galima sujungti kelias skirtingų audinių atraižėles, tuomet kvapą skleidžiantis maišelis bus įdomesnis, linksmesnis. Mėgstantys eksperimentuoti gali pasisiūti įvairių formų maišelių ar pagalvėlių, pavyzdžiui, širdelių. Beje, medžiaginių maišelių galima įsigyti ir specializuotose parduotuvėse.
Jeigu abejojate savo kaip siuvėjo gebėjimais, tiesiog susiraskite lengvos medžiagos atraižą. Vilna – tikras stebuklas! Ši medžiaga puikiai sugeria ir ilgai išsaugo įvairiausius kvapus. Norimą kvapų mišinį galite susukti į nedidelį vilnonį šalikėlį ir padėti drabužių spintoje.
 
Kvepiančių maišelių turinys priklauso nuo jūsų fantazijos. Pasijuskite tikrais kvapų alchemikais! Bene populiariausi – džiovintų žiedlapių mišiniai, tarkime, levandų, rožių... O jeigu dar užlašinsite kelis lašelius mėgstamo eterinio aliejaus...
 
Dažnai dovanų gaunate rožių? Neskubėkite išmesti šių nuvytusių gėlių. Rožių žiedlapiai ir žiedai ypač tinka namams kvepinti. Galima pridėti gvazdikėlių, smulkintų cinamonų lazdelių, mėtų lapelių, žaliosios ar geltonosios citrinos, apelsino, greipfruto žievelių. Kurkite kvapus pasitelkdami fantaziją!
 
Sugalvotu kvapų mišiniu galima kvepinti ir popierių. Toks būdas itin tinkamas spintoms, stalčiams, kuriuose laikomi rankšluosčiai, apatiniai drabužiai, patalynė. Išklokite popieriumi, pavyzdžiui, stalčiaus dugną ir pašlakstykite mėgstamų eterinių aliejų. Šiuo atveju labai tiktų citrusiniai, gėlių ir kt.
 
Į kvapias pagalvėles galite dėti ir tai, ką turite namie: sumaišykite kavos pupeles, kelis lašelius vanilės ekstrakto ir smulkintas cinamonų lazdeles. Arba į dekoratyvinį dubenėlį sudėkite gvazdikėlių, cinamonų lazdelių, džiovintų citrusinių vaisių riekelių, anyžių – gausite nuostabų kvapų derinį ir namų puošmeną.
 
  

Žymos: Kvapai namams

Komentarai

Naujausi straipsniai