Tiesa.com   |   2015-09-27

Ką gali padaryti, kad nereikėtų išmesti maisto?

  
Ką gali padaryti, kad nereikėtų išmesti maisto?
© Flikcr.com
Klaida – produktų, kuriems rekomenduojama kambario temperatūra, laikymas šaldytuve.
Apsipirkimas internetu arba įprastame prekybos centre su griežtu pirkinių sąrašu taip pat turėtų gelbėti nuo neplanuotų maisto produktų, kurių dalis galiausiai atsiduria šiukšlių dėžėje.

Vienas Europos Sąjungos gyventojas per metus išmeta apie 170 kg maisto – maždaug toks yra ir Lietuvos vidurkis. Kaip mes galime pakeisti savo įpročius, kad gamtos ir žmonių sukurtos gėrybės neiškeliautų į šiukšlių dėžes?

ialistės Vaidos Kurpienės teigimu, tinkamai laikant maisto produktus ir atsikračius kai kurių elgesio įpročių, išmetamo maisto kiekį namų ūkiuose galima sumažinti bent kelis kartus. Pasak V. Kurpienės, svarbu atsižvelgti ir į šaldytuvo, kuriame laikomas maistas, kokybę – jis turėtų būti pritaikytas įvairioms maisto grupėms ir sudaryti palankias temperatūros, drėgmės, oro cirkuliacijos sąlygas.
 
„Šaldytuve tinkamai laikant produktus galima pristabdyti bakterijų dauginimąsi ir sulėtinti gedimo procesą, o produktai ir patiekalai ilgiau išliks švieži ir skanūs, – sako V. Kurpienė. – Svarbu ir tai, kad sumažinama apsinuodijimo bei kitų negalavimų rizika. Pavyzdžiui, salmoneliozės riziką didinančius produktus, tokius, kaip kiaušiniai, rekomenduojama laikyti žemesnėje temperatūroje. Žinant šią ir kitas produktų pirkimo bei laikymo taisykles, tikėtina, kad jūsų maisto produktai rečiau atsidurs šiukšliadėžėje.“
 
Štai keli patarimai, padėsiantys sumažinti išmetamo maisto kiekį:
 
1. Keiskite įpročius. Net ir paprasčiausias kai kurių įpročių pakeitimas gali sumažinti išmetamo maisto kiekį. Mitybos specialistė pataria į parduotuvę keliauti ne tuščiu skrandžiu – alkanas žmogus perka impulsyviai, dažnai neapskaičiuodamas, ar gebės suvalgyti tokį kiekį, kurį perka. Pasak V. Kurpienės, kaskart nuėjus į parduotuvę nenumaldomai kyla noras nusipirkti daugiau maisto, nei planuota, ypač vilioja akcijos ir nuolaidos. Apsipirkimas internetu arba įprastame prekybos centre su griežtu pirkinių sąrašu taip pat turėtų gelbėti nuo neplanuotų maisto produktų, kurių dalis galiausiai atsiduria šiukšlių dėžėje.
2. Tinkamai laikykite maistą šaldytuve. Pasak V. Kurpienės, šaldytuvo temperatūra, priklausomai nuo jo dalies, turėtų svyruoti tarp 3 laipsnių šaldytuvo apačioje ir 7 laipsnių viršutinėse jo dalyse. Mėsą, pieną, kiaušinius bei jų produktus patariama laikyti apačioje, o žuvies gaminius – viršuje. Maždaug 7 ºC temperatūroje galima laikyti kiaušinius, šviežias jūros gėrybes, 5 ºC temperatūra tinkama pieno produktams, šviežiai mėsai, paukštienai ar žuviai, o daržoves geriausia laikyti 0–5 ºC temperatūroje.
 
Žmonės dažnai mėgsta kefyrą bei kitus rūgštaus pieno produktus laikyti šaldytuvo durelėse – pasak mitybos specialistės, to daryti nereikėtų, mat šiam produktui reikalinga pastovi temperatūra, o varstant dureles ji kinta ir gali siekti net 10–15ºC, ir tai sutrumpins produkto galiojimo laiką. Šaldytuvo durelėse esančios lentynos puikiai tinka garstyčioms, naminiams padažams ar sviestui.
 
Dar viena neretai pasitaikanti klaida – produktų, kuriems rekomenduojama kambario temperatūra, laikymas šaldytuve. Į šį sąrašą patenka bananai, pomidorai, apelsinai, neprapjauti arbūzai, česnakai ir svogūnai, aliejus bei kai kurie kiti produktai. Taip pat, kad maistui būtų suteikiama palankiausia temperatūra, drėgmė ir jis išsilaikytų šaldytuve kuo ilgiau, būtina visus produktus išimti iš polietileno maišelių. Maišeliuose susikaupusi drėgmė kyla į viršų, kaupiasi ant maišelio sienelių ir susikondensavę lašeliai nusėda ant produktų, skatindami greitesnį gedimą. Vietoj maišelių rekomenduojama rinktis hermetinius indelius – jie ne tik leis saugiau laikyti maistą, bet ir apsaugos jį nuo pašalinių kvapų.
 
3. Išsirinkite funkcionalų šaldytuvą. Maisto produktų kokybei išlaikyti labai svarbu pasirinkti tinkamą šaldytuvą ir deramai panaudoti jo funkcijas. Pavyzdžiui, daržovėms būtina palaikyti drėgmę, kad jos nesuvystų, tačiau drėgmės visiškai nereikia pieno produktams ar kiaušiniams, tad šie produktai turi būti laikomi atskirose šaldytuvo lentynose.
Daržovėms skirtame „Hydrofresh“ tipo stalčiuje galima rankiniu būdu reguliuoti drėgmę, kuri išlaikys joms reikiamą mikroklimatą ir maždaug 3 savaites išsaugos šviežumą bei traškumą. Šviežiai mėsai ir žuviai skirtame stalčiuje automatiniai elektroniniai davikliai palaiko 2–3 laipsniais mažesnę temperatūrą, todėl produktai švieži išlieka 2–3 kartus ilgiau.
 
Greitai gendantiems produktams bei jau pagamintiems patiekalams reikalingos specialios laikymo sąlygos.
 
Šaldytuve esanti vakuumo zona, kurioje palaikomas mažesnis deguonies lygis bei artima nuliui temperatūra – tinkamiausias sprendimas tokiems produktams. Šioje zonoje esantis maistas apsaugomas nuo bakterijų dauginimosi, lėčiau genda, todėl maisto švarumas ir šviežumas išsaugomas beveik tiek pat ilgai, kiek ir
 
Šiuolaikinės technologijos geba kelis kartus ilgiau išsaugoti maisto šviežumą ir nieko antgamtiško, ko reikėtų bijoti vartotojui, čia nėra. Pasak buities technikos gamintojų, technologijos sparčiai tobulėja, ir tik laiko klausimas, kada apie gendantį produktą žmonės sužinos ne iš kvapo, o iš šaldytuvo daviklių siunčiamo įspėjimo, atkeliaujančio tiesiai į išmanųjį telefoną.
 
  

Žymos: Sveikata, Maistas, Namai

Komentarai

Naujausi straipsniai