Tiesa.com   |   2015-12-18

Interaktyvi pasaka-programėlė – viso pasaulio lietuvių vaikams

  
Interaktyvi pasaka-programėlė – viso pasaulio lietuvių vaikams Visos pasakos turi aiškią pradžią, siužetą ir pabaigą. Tik ne „Sliekas Bevardis“.
„Sliekas Bevardis“ – tai pasaka, kurios personažus galima paliesti, žaisti su jais, ir netgi rinkis, kas bus toliau.

Specialiai planšetėms ir išmaniesiems telefonams sukurta lietuviška interaktyvi pasaka „Sliekas Bevardis“ po truputį augina savo auditoriją Lietuvoje. Tačiau pagrindinis jos kūrėjų tikslas – kad šią XXI amžiaus pasaką skaitytų ir žaistų lietuviukai visame pasaulyje.

Visos pasakos turi aiškią pradžią, siužetą ir pabaigą. Tik ne „Sliekas Bevardis“. Pasakojimo eigą lemia skaitytojai, todėl jis išsišakoja į daugybę skirtingų pabaigų, o istorijoje veikia įvairiausi personažai. Vien pagrindinis veikėjas Sliekas Bevardis turi 4 charakterio puses – Protingąją, Narsuolę, Linksmuolę ir Svajoklę.  Tam tikrose  vietose skaitytojas turi pasirinkti vieną iš jų. Tai lemia, kokie nauji nuotykiai laukia Bevardžio, o skaitytojas pats tampa istorijos kūrėju.
„Norėjome sudominti savo pasaka viso pasaulio lietuvių vaikus, todėl reikėjo pritaikyti pasakos žanrą šiuolaikinėms technologijoms. „Sliekas Bevardis“ – tai pasaka, kurios personažus galima paliesti, žaisti su jais, ir netgi rinkis, kas bus toliau“, – pasakoja istorijos autorius Gediminas Cibulskis.
Sukurta įvairaus amžiaus skaitytojams
Dvejus metus kurtoje programėlėje pasaką seka Pasakotoja (TV3 laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva) , taip pat ją galima skaityti pačiam arba su tėvelių pagalba. Istorijai vystantis, skaitytojai kartu su Bevardžiu gali apsilankyti daugiau nei 20-yje dailininkės Aušros Kiudulaitės žaismingai nupieštų scenų: nuo slieko gimtosios Pelkės per Upę, Sodą, Kelią, iki Miesto ir jame trykštančio Fontano.
 
Kiekvienoje scenoje keliauninkai sutiks įvairiausių veikėjų – augalų, gyvūnų, žmonių ir daiktų. Tereikia paliesti ir jie ims judėti, dainuoti, bendrauti tarpusavyje arba dar kitaip linksminti žiūrovus.
 
„Kiek teko kalbėtis su tėčiais ir mamomis, lietuviškų programėlių vaikams labai trūksta. Tačiau mes nesistengėme tiesiog padaryti tai, ko nėra. Norėjome sukurti išties patrauklią interaktyvią pasaką“, – sako G.Cibulskis.
 
Todėl „Sliekas Bevardis“ siūlo tiek įvairiausių rūšių pramogų, kad gali sudominti ir dvimetį, ir mokyklinuką, ir jo tėvelius. Patys mažiausi „skaitytojai“ tiesiog mėgaujasi po kelis kartus spausdami tą patį objektą ir džiugiai juokiasi, kai įvyksta tai, ko jie ir laukė. Vyresni vaikai jau domisi pačia istorija, svarsto, kuri Bevardžio charakterio pusė gali priimti tinkamiausią sprendimą. Tai moko vaikus pasirinkti jiems svarbias vertybes ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimus.
 
„Beje, pasaka patinka ir suaugusiems, ypač mamytėms, nes tam tikra prasme tai yra meilės istorija. Jeigu pasakoje yra princas, matyt, bus ir princesė“, – šypsosi ją parašęs G.Cibulskis.
Populiarumas auga
Aplikacija jau spėjo keletą kartų pasisvečiuoti lietuviškos „App store“ parduotuvės viršūnėje – užėmė pirmą vietą mokamų programėlių kategorijoje. Tiek mokamų, tiek bandomųjų versijų bendras parsisiuntimų skaičius „App store“ ir „Google play“ sistemose jau peržengė keturženklį skaičių. „Sliekas Bevardis“ susilaukė ir lietuviškos žiniasklaidos dėmesio – programėlė žurnalistų netgi buvo pavadinta pasakos žanro revoliucija.
 
Kaip jau buvo užsiminta, tarp „Slieko Bevardžio“kūrėjų galima atrasti ir žinomų vardų. TV žvaigždė R. Šakalytė-Jakovleva savo balsu įkvėpė gyvybę net 11 skirtingų personažų: nuo visų keturių Slieko charakterio pusių iki Mažiausios gėlelės iš lysvės kampo.
 
„Tai – be galo įdomi, linksma ir netikėta patirtis. Turbūt niekas nesitikėjo, kad galiu prašnekti 11-ika skirtingų balsų. Pati likau nustebinta!“, – neseniai prisipažino Renata.
 
Garsus muzikantas, garso režisierius Meinardas Brazaitis ne tik pasirūpino pasakotojos garso įrašų kokybe, bet ir pats žavingai įsikūnijo į Paukščio personažą.
 
Dailininkė A.Kiudulaitė nupiešė ne tik patį Bevardį, bet ir daugiau nei 20 spalvingų scenų su įvairiausiais simpatiškais veikėjais, augalais ir daiktais.
Dizaineris Ramūnas Caronkus rūpinosi animacija, programavimu ir pasakos-programėlės dizainu. Todėl paspaudus ant paveiksliukų jie atgyja: žuvys ima nardyti, uodai – skraidyti, o žibintai – kratyti savo galvas. Jam padėjo IT specialistas Giedrius Žiura.
 
Istoriją parašė, animacijos scenarijų sukūrė ir garsus sudėliojo reklamos kūrėjas G.Cibulskis.
 
Nuorodos, kaip parsisiųsti programėlę – štai čia.
 
  

Žymos: Įdomu, Pasakėlė, Vaikams, Programėlė

Komentarai

Naujausi straipsniai