Tiesa.com   |   2016-10-02

Ieškote darbo? Šie patarimai jums tikrai pravers!

  
Ieškote darbo? Šie patarimai jums tikrai pravers!
© google.com
Iš anksto apgalvokite, kuo Jūs galėtumėte išsiskirti iš kitų kandidatų.
Išmokite girtis ir atsiminkite, kad darbdaviui esate reikalingas dėl Jūsų galimo indėlio į organizaciją.

Jei žinote, koki darbo norite, bet kažkas vis sutrukdo jį gauti, verta pasidomėti specialistų rekomendacijomis. Gal esate puikus specialistas, bet nemokate pristatyti savo sugebėjimų?

Gal esate nuostabus darbuotojas, bet to apie jus nepasakysi iš pirmo žvilgsnio? Yra kur tobulėti!
Ar mokate girtis?
 
Daugelis žmonių nemoka tinkamai pristatyti savo pasiekimų, todėl jie gali likti neįvertinti. Kiti, deja, giriasi per daug, ir tai taip pat gali sukelti neigiamą įspūdį.
 
Tarkim, jei ieškote darbo ar norėtumėte pretenduoti į geresnes pozicijas, rengdamiesi pokalbiui iš anksto apgalvokite, kuo Jūs galėtumėte išsiskirti iš kitų kandidatų.
 
Maxas Eggertas, psichologas ir žymus žmogiškųjų išteklių vadybos specialistas ir konsultantas, rekomenduoja ruošiantis pokalbiui parengti apie save 30 žodžių pranešimą, kodėl darbdavys turėtų pasirinkti būtent Jus. Apibūdinimas turėtų būti trumpas ir efektyvus, išryškinantis visus Jūsų patyrimo „kozirius”. Šį pranešimą-savireklamą pravartu išmokti, kad pokalbio metu galėtumėte jį sklandžiai pasakyti.
 
Tyrimai rodo, kad asmenys, kurie kalba sklandžiai, vertinami kaip protingesni, turintys geresnius bendravimo įgūdžius, geresni vadovai. Taigi praktikuokitės ir lavinkite kalbos sklandumą, kad galėtumėte laisvai kalbėti apie savo pasiekimus ir gauti norimą darbą.
 
Gyrimosi pratybos – veiksmingos
Ne vienam drovuoliui peržengti kuklumo barjerą gali padėti savotiškos išankstinės gyrimosi pratybos. Apgalvokite ir susidarykite sąrašą iš: 5 pasiekimų; 5 įgūdžių; 5 dalykų, kuriems turite gabumų; 5 dalykų, kuriais didžiuojatės savo darbe.
 
Tada pasikvieskite kolegą ar šiaip artimą žmogų ir paprašykite, kad jis mėgintų jus nuginčyti savo argumentais bent dviejuose iš penkių teiginių. Tada turite per penkias minutes įtikinti kolegą, kad šie du teiginiai turi grįžti atgal į sąrašą. Pratimo pabaigoje paklauskite draugo, ar kalbėjote įtikinamai – t. y. jei jis būtų darbdavys, ar priimtų Jus į darbą.
 
Šis pratimas išmokys pasakoti apie save, be to, galbūt pravers ir draugo patarimai. Taigi išmokite girtis ir atsiminkite, kad darbdaviui esate reikalingas dėl Jūsų galimo indėlio į organizaciją.
 
Išvaizda –svarbu
 
Be abejo, visi žmonės gražūs ir savaip įdomūs. Bet kodėl vieni iš pirmo žvilgsnio sukelia simpatijų, o kiti jas turi užsitarnauti sunkesniu keliu? Be to, tam tikrose situacijose, tarkim, ieškant darbo, tai gali būti netgi sėkmės ar nesėkmės klausimas. Tai kur čia šuo pakastas?
Pasak Maxo Eggerto, išvaizda sėkmei daro didelę įtaką, ir ypač – per pirmąjį pokalbį dėl darbo.
 
Darbdaviai turi per mažai informacijos, kuria galėtų pagrįsti galutinį sprendimą, todėl fizinis patrauklumas neretai gali lemti kandidato pasirinkimą. Šis reiškinys vadinamas „įspūdžio vadyba”. Tyrimai rodo, kad jei visos kitos kandidatų savybės yra vienodos, darbą gaus tas, kuris atrodo energingiausias ir patraukliausias.
 
Apranga yra labai svarbi „įspūdžio vadybos“ dalis. Nors darbdaviui Jūsų žinios ir kvalifikacija reikšminga, tačiau jo pasąmonę veiks ir Jūsų drabužiai, aprangos stilius, o tai, laimei ar nelaimei, gali būti sprendžiamasis veiksnys. Patrauklūs ir rūpestingai apsirengę kandidatai paprastai geriau vertinami nei tie, kurie į savo išvaizdą nekreipia dėmesio.
 
Maxas Eggertas pateikia keletą pagrindinių išvaizdos taisyklių:
 
Pirmenybę teikite Jums tinkančiam stiliui ir spalvai, o ne aukštajai madai.
Rinkitės tradicinį, klasikinį, o ne avangardinį stilių.
Renkitės taip brangiai, kaip tik galite sau leisti.
Tamsesnės spalvos turi didesnę įtaką nei šviesios.
Gerai apsikirpkite ar susišukuokite.
Nusipirkite gerus batus ir kruopščiai valykite.
Naujus rūbus prieš pokalbį panešiokite, kad apsiprastumėte.
Kuo mažiau papuošalų (nebent skoningą akcentą).
Renkitės atitinkamai organizacijos tipui.
Derinkite spalvas.
Kiekvienoje organizacijoje yra priimtas savas aprangos stilius. Kadangi vertintojai savęs klausia, ar Jūs tiksite, išvaizdos atitikimas tos organizacijos stiliui yra labai svarbus. O apie įstaigos stilių gauti informacijos visai nesunku. Kelias dienas prieš pokalbį galite apsilankyti toje organizacijoje ir susidaryti įspūdį, kokio stiliaus ir spalvų rūbus bei aksesuarus dėvi darbuotojai.
 
Taigi ruošdamasis į pokalbį tiesiog paklauskite savęs, kokia spalva ir rengimosi stilius, kaklaraiščių spalva, plaukų ilgis yra dominuojantys. Kad pasisektų siekiant norimo darbo, Jums nereikia būti tokiam kaip visi, bet išvaizda pokalbio metu gali padėti.
 
Parengta pagal ldb.lt informaciją
  

Žymos: Patarimai, darbo paieška

Komentarai

Naujausi straipsniai