Tiesa.com   |   2016-10-08

Dalytis apsimoka!

  
Dalytis apsimoka!
© google.com
Dalintis galima viskuo: ir gyvenamuoju plotu, ir drabužiais ir net vakariene!
Dalijimosi ekonomikos idėjos pasaulyje ypač paplito po paskutinės finansų krizės.

Kad ir kiek uždirbtume, vienas kitas papildomas pinigėlis ne pro šalį kiekvienam. Ypač jei jį galėtume įsidėti į kišenę be didelio vargo.

darbio potencialas, pasak swedbank.lt ekspertų, slypi ir daugumoje daiktų, kuriuos turime, tačiau ne visuomet naudojame, ir netgi mūsų pomėgiuose. Racionaliai įvertinę galimybes jais dalytis, galime savo finansus papildyti apčiuopiama suma ar bent jau sumažinti savo išlaidas.
Vadinamosios dalijimosi ekonomikos idėjos pasaulyje ypač paplito po paskutinės finansų krizės, kai žmonės pradėjo ieškoti pigesnio būsto, drabužių, atostogų ir laisvalaikio leidimo būdų. Dar didesnį stimulą kolektyviniam vartojimui suteikė socialinių tinklų išplitimas, kuriuose nariai gali bendrauti, peržiūrėti vienas kito profilį ir atrasti bendrų draugų. Tokiu pat principu veikia ir kolektyvinio vartojimo šalininkus vienijančios el. svetainės internete: užsiregistravę žmonės gali skelbti savo pasiūlymus ir tiesiogiai bendrauti su potencialiais „klientais“. Kaipgi jūs galėtumėte sėkmingai papildyti savo piniginę?
 
Išnuomokite būstą
 
Jei namuose turite bent vieną kambarį, skirtą svečiams, jį galite pasiūlyti ir į miestą atvykstantiems turistams. Žinoma, už tam tikrą mokestį. Svečių, norinčių iškeisti viešnagę viešbutyje į jaukius namus, galima nesunkiai rasti užsiregistravus vienoje populiariausių būsto dalijimosi platformų „Airbnb“. Daugeliu atvejų būsto – nuo mažo kambarėlio mieste centre iki sodybos užmiestyje – kaina įvairiuose pasaulio kampeliuose bus mažesnė nei viešbutyje. Jei vis dėlto jaučiatės nedrąsiai atverdami savo namų duris nepažįstamajam, apie galimybę už nedidelį mokestį laikinai apsistoti jūsų namuose ar sodyboje informuokite draugus. Galbūt jie šiuo metu kaip tik ieško tinkamos vietos ir mielai pasinaudotų jūsų pasiūlymu?
 
„Įdarbinkite“ nenaudojus namų kampus
 
Pasvarstykite galimybę „įdarbinti“ negyvenamą ar kitaip nenaudojamą savo nekilnojamojo turto plotą. Galbūt kaimynai skundžiasi, kad jiems trūksta vietos saugiai laikyti vaikų dviračius, o jums priklausantis sandėliukas blokiniame name šiuo metu kaip tik nenaudojamas? Gyvenate miesto centre ir turite jums priklausančią automobilio stovėjimo vietą, tačiau patys automobilio nevairuojate? Įvertinę jums priklausantį turtą greičiausiai patys nustebsite, kad dalis jo taip ir lieka neišnaudota. Tačiau turbūt nesunkiai atrastumėte žmonių tarp pažįstamųjų, kuriems šiuo metu trūksta erdvės automobiliui, sporto inventoriui ar kitiems daiktams.
 
Atsikratykite pabodusių drabužių
Ką daryti, jei naujiems pirkiniams spintoje jau nebėra vietos, o pernai įsigytas švarkelis, nors ir nedaug dėvėtas, jums nebepatinka? Išeitis paprasta: atidžiai peržiūrėkite savo rūbų spintą, atrinkite drabužius, kurių nebenešiojote ilgiau nei metus ir juos parduokite. Taip atgausite bent nedidelę dalį pinigų, kurią vėliau galite panaudoti naujiems pirkiniams arba atidėti į taupyklę. Nedėvimus drabužius galite parduoti vadinamuosiuose blusturgiuose arba naudotis specializuotais interneto puslapiais.
 
Skolinkite daiktus už atlygį
 
Nors nuomoti smulkius daiktus vis dar ryžtasi ne kiekvienas, tačiau jei turite retai naudojamą muzikos instrumentą, fotoaparatą, dviratį, pripučiamą valtį ar kitą vertingą daiktą, kodėl gi jo „neįdarbinus“? Jums išnuomotas daiktas „uždirbs“ bent keletą dešimtinių, o jūsų klientui nuomos sandoris gali sutaupyti lėšų, nes nereikės pirkti daikto, kurio prireikia labai retai. Be to, taip prisidėsite ir prie atsakingo vartojimo idėjos puoselėjimo. Jei vis dėlto atiduodami daiktus į svetimas rankas jaučiatės nesaugiai, visų pirma patys kelis kartus pabandykite ką nors išsinuomoti – taip įgausite pasitikėjimą ir jausitės saugiau.
 
Išnaudokite vietas automobilyje
 
Turbūt sutiksite, kad vienas keleivis penkiaviečiame automobilyje – brangu. Todėl jei į darbą ar universitetą kasdien vykstate nuosava transporto priemone, susiraskite pakeleivių, kurie kasdien keliauja tuo pačiu maršrutu. Ir žinoma, dalykitės kelionės išlaidas. Įkalbėję draugą ar kaimyną rečiau naudotis nuosavu automobiliu ir keliauti kartu, prisidėsite ir prie transporto kamščių bei užterštumo mažinimo mieste. Nepamirškite užpildyti laisvos vietos automobilyje ir tuomet, kai vykstate į ilgesnes keliones.
Nenutylėkite apie savo pomėgius
 
Kiekvienas turime pomėgių, kuriais mėgaujamės po darbo ar savaitgaliais. Tai gali būti maisto gaminimas, mezgimas, atviručių ar šventinių dekoracijų ruošimas, automobilių taisymas ar kalbų mokymasis. Įvertinę, koks jūsų gebėjimas gali būti naudingas ir aplinkiniams, pamėginkite paieškoti būdų iš to užsidirbti. Galbūt galite mokyti giminaičių vaikus anglų kalbos? Arba galite nesunkiai sutvarkyti sugedusį kaimyno kompiuterį? Nepabijokite apie savo išskirtinį gebėjimą paskelbti tarp draugų arba socialiniuose tinkluose, ir galbūt atrasite papildomą nedidelių pajamų šaltinį.
 
Dalykitės vakarienės išlaidas
 
Maisto kategorija taip pat yra lanksčiausia ir turi daugiausia erdvės išlaidoms optimizuoti. Norėdami sutaupyti, stenkitės vakarienę su draugais restorane kuo dažniau iškeisti į namus. Gamindami vakarienę kartu ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir sutaupysite daugiau nei pusę sumos, kurią planavote išleisti restorane. O jei vakarienes draugams rengiate nuolat, nuo šiol pasiūlykite jiems ne tik kartu gaminti, bet ir pasidalyti išlaidas maistui. Juk sąskaitą restorane taip pat dažniausiai apmokate kartu! Turėdami didesnį biudžetą maistui galėsite sau ir draugams leisti daugiau improvizuoti ir išbandyti patiekalus, kurių sudedamosios dalys jums iki šiol buvo per brangios. Dalytis išlaidas maistui siūlo ir lietuvių sukurta el. platforma „Plate Culture“, leidžianti susirasti ir rezervuoti mokamą vakarienę pas vietinius žmones įvairiose šalyse.
 
Pagal www.swedbank.lt
  

Žymos: Taupymas, dalijimosi ekonomika, papildomas uždarbis

Komentarai

Naujausi straipsniai