Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-04-15

10 patarimų jaunoms motinoms, kaip tausoti jėgas ir nejausti nuovargio

  
10 patarimų jaunoms motinoms, kaip tausoti jėgas ir nejausti nuovargio
© Pixabay.com

Šie 10 naudingų patarimų padės ką tik motinomis tapusioms moterims išsaugoti jėgas ir mėgautis pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais.

1. Neskubėkite
Šiuolaikinis gyvenimo ritmas skatina dirbančius žmones nuolatos skubėti, bet dabar jūsų gyvenimas pasikeitė. Kūdikis diktuoja visai kitokį dienos ritmą, todėl bent pirmus mėnesius, atsisakykite senų įpročių ir stenkitės gyventi kartu su kūdikiu. Kai naujagimis ramiai miega, neskubėkite tvarkyti namų ar kitokių reikalų, o ilsėkitės.
 
2. Atsisakykite su motinyste nesusijusių įsipareigojimų
 
Kai laukėtės, jums atrodė, kad gimus kūdikiui rasite laisvo laiko, todėl įsipareigojote atlikti nedidelį darbelį, susitikti su draugėmis ir panašiai. Tačiau pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais jūsų didžiausias rūpestis – kūdikis ir jūs pati. Mėgaukitės motinyste ir rūpinkitės savimi. Tegu įvairios kitos, su motinyste nesusijusios pareigos, palaukia.
 
3. Kuo daugiau miegokite
Pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais jums labai trūks miego, naktį teks daug kartų keltis, todėl privalote pamiegoti ir dieną, kai kūdikis snaudžia. Neverskite organizmo kentėti didelio miego trūkumo ir miegokite kuo dažniau ir daugiau.
 
4. Skirkite laiko poilsiui
 
Per dieną nors vieną kartą skirkite laiko tik sau ir poilsiui: pagulėkite vonioje, pasivaikščiokite, paskaitykite knygą ar pažiūrėkite mėgstamą serialą.
 
5. Nepamirškite: kūdikio verkimas yra būdas su jumis bendrauti
Kūdikis mokosi pažinti pasaulį, kuris jam atrodo svetimas ir nedraugiškas, todėl jis dažnai verkia ir reikalauja jūsų dėmesio. Naujagimiui svarbu jausti šalia savęs ramią ir supratingą mamą, todėl stenkitės nesinervinti, neįsitempti, kiekvieną kartą, kai kūdikis pravirksta, ir tiesiog palaukite, kol jis nurims.
 
6. Nesitikėkite, kad turėsite laiko darbui
 
Daugelis jaunų mamų mano, kad būdamos namuose su kūdikiu, jos turės daug laiko darbui namuose, tačiau pamiršta, kad jų darbas būti motina trunka dvidešimt keturias valandas per parą.
 
7. Neatsisakykite pagalbos
 
Neatsisakykite vyro, savo mamos ar anytos pagalbos. Leiskite šeimos nariams prižiūrėti kūdikį ir laisvas akimirkas skirkite sau. Šeimos pagalbą vertinkite kaip dovaną.
8. Nebijokite paprašyti pagalbos
 
Dažnai šeimos nariai nori padėti, bet nežino, kaip ir kada galėtų tai padaryti. Nebijokite paprašyti jų pagalbos.
 
9. Bendraukite su kitais jaunais tėvais
 
Kai liekate viena su vaiku, jums atrodo, kad visas pasaulis nesupranta jūsų rūpesčių, bet iš tiesų taip pat jaučiasi ir visos kitos jaunos mamos bei tėčiai.
 
10. Pažeidžiamumo jausmas – normalus
 
Vaiko gimimas pakeičia moterų gyvenimą visam laikui. Pirmais mėnesiais po gimdymo moterys jaučiasi pažeidžiamos, jos dažniau verkia, jas gali kankinti liūdesys. Neslėpkite savo emocijų nuo gyvenimo partnerio, jo supratingumas ir buvimas šalia jums labai padės. Nesigėdykite neigiamų emocijų, jos yra normali reakcija į gyvenimo pasikeitimus.
 
  

Žymos: Psichologija, Poilsis, Vaikai, mama, patarimai mamoms, jaunos mamos

Komentarai

Naujausi straipsniai