Tiesa.com   |   2015-11-07

Nori pasikeisti – susituok

  
Nori pasikeisti – susituok
© Pixabay.com
Moterys dažniau už vyrus yra pasiryžusios kompromisams.
Susituokti – per pusę sumažinti savo teises ir dvigubai padidinti savo pareigas.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad susituokusios poros gyvena ilgiau nei partnerius keičiantys viengungiai, o poveikis sveikatai teigiamas visos partnerystės metu. Tuo tarpu išsiskyrimai gali turėti sukrečiančių padarinių. Tačiau santuoka vyrus ir moteris veikia nevienodai.

Moterys po vestuvių pajunta didesnį psichologinį, emocinį komfortą, nes jaučiasi gražios, pripažintos, įvertintos (bent jau pirmaisiais metais), o vyrai akcentuoja kūnišką komfortą, sveikesnį gyvenimo būdą (mažiau naktinių pasilinksminimų, daugiau miego ir sveikesnis naminis maistas...). Be abejo, ne paskutinę vietą čia užima ir reguliarus sutuoktinių seksas.
„Susituokti – per pusę sumažinti savo teises ir dvigubai padidinti savo pareigas", – sakė filosofas A. Šopenhaueris. Taigi, kaip čia sekasi vyrams ir moterims? Pasirodo, moterys dažniau už vyrus yra pasiryžusios kompromisams, stengiasi laviruoti ir visur suspėti. Jos ima labiau branginti retas laisvalaikio valandas ir renkasi poilsį su šeima, o ne su drauge, dažniausiai nelabai skausmingai išmoksta derinti savo ir sutuoktinio poreikius, nors kiekvienas ir pasilieka „savo piniginę“, o nemeta pinigų į bendrą katilą. Dar vienas ištekėjusių moterų bruožas – naujas žvilgsnis į vaikus: kaimynų, giminių, artimųjų, nepažįstamų. Jie kažkodėl tampa mieli ir visai nebeerzina...
 
Tuo tarpu vyrai (dauguma) jaučiasi atsakingi (bent jau širdies gilumoje) už šeimos finansus ir savo išrinktosios gerovę ir saugumą. Kad ir kaip norėtųsi to naujo sportinio automobilio, bet dabar svarbiausia – šeimos biudžetas ir šeimos poreikiai. Ir jei vyras giliai širdyje jaučia, kad jam nekaip sekasi vykdyti šią, jo nuomone, pagrindinę savo misiją, bendra atmosfera šeimoje dėl jo nuotaikų gali labai pablogėti, ir tik moters išmintis ir sugebėjimas laviruoti gali padėti įveikti krizines situacijas.
 
 
  

Žymos: Santuoka, Moterys, Vyras, Pokyčiai

Komentarai

Naujausi straipsniai