Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-04-09

Žemesni žmonės – piktesni ir aršesni už aukštesnius, skelbia tyrimai

  
Žemesni žmonės – piktesni ir aršesni už aukštesnius, skelbia tyrimai
© Pixabay.com

Napoleonas Bonapartas buvo žinomas dėl savo karinio meistriškumo ir drąsos mūšio lauke. Jis taip pat buvo žinomas ir dėl savo nedidelio ūgio. Tiesą sakant, nemažai žmonių teigia, kad „Napoleono kompleksas“ – bandymas kaip nors kompensuoti savo mažą ūgį – iš tiesų egzistuoja. Tam pritaria ir mokslininkai. Neseniai atlikę tyrimą jie išsiaiškino, kad žemesni žmonės yra piktesni.Džordžijos valstijos Atlantos miesto Ligų kontrolės centre dirbantys specialistai išsiaiškino, kad, lyginant su aukštesniais vyrais, žemesni asmenys yra piktesni, aršesni ir labiau linkę smurtauti.
Tyrime dalyvavo 600 18–50 metų amžiaus vyrų. Išvadose rašoma, kad tie, kurie jautėsi esantys ne tokie vyriški, taip pat buvo linkę labiau jausti kaltę dėl padarytų nusikaltimų, negerų darbų. Pasak mokslininkų, taip nutinka dėl „vyriškumo neatitikimo sukelto streso“, dėl ko asmuo tampa agresyvesnis.
 
Dėl to iš dalies kalti ir visuomenės vyrams taikomi stereotipai. Vienas iš dalykų, dėl ko vyrai jaučiasi ne tokie vyriški, buvo ūgio trūkumas. Mokslininkai sako, kad piktesni ir aršesni žemesni vyrai tampa norėdami kažkaip kompensuoti tą ūgio skirtumą.
 
Žemesni asmenys taip pat yra labiau linkę į paranoją, nerimą ir save laiko pažeidžiamesniais.
 
Tiesa, kai kurie mokslo pasaulio atstovai teigia, kad tyrime dalyvavo per mažai žmonių, kad būtų galima pristatyti tikslius rezultatus. Kiti ekspertai pateikia šiems prieštaraujančius rezultatus ir tikina, kad vadinamasis „Napoleono kompleksas“ neegzistuoja.
Pasak pastarųjų, žemesni vyrai rečiau nei aukštesni nesuvaldo savo emocijų. Šio tyrimo metu į kovą stojo žemi ir aukšti žmonės, buvo stebimas jų širdies ritmas. Išvadose rašoma, kad aukštesni vyrai greičiau praranda savitvardą ir yra labiau linkę suduoti atsakomąjį smūgį.
 
  

Žymos: Psichologija, Ūgis, tyrimai, žemesni žmonės, aukštesni žmonės

Komentarai

Naujausi straipsniai