EP60S   |   2019-04-16

Jaunimo balsas – už stiprią ir vieningą Europą 

  
Jaunimo balsas – už stiprią ir vieningą Europą
© Organizatoriai
„Aš myliu ES“

Didžiajai Britanijai neapsisprendžiant, kokiu keliu palikti Europos Sąjungą, Italijoje susirinkęs jaunimas iš Lietuvos, Graikijos, Bulgarijos, Vengrijos, Maltos, Ispanijos, Rumunijos, Čekijos ir Lenkijos...

tanijai neapsisprendžiant, kokiu keliu palikti Europos Sąjungą, Italijoje susirinkęs jaunimas iš Lietuvos, Graikijos, Bulgarijos, Vengrijos, Maltos, Ispanijos, Rumunijos, Čekijos ir Lenkijos sako, kad nori likti ir būti stiprios bendrijos nariais. Dar daugiau, jie imasi raginti jaunimą aktyviai balsuoti Europos Parlamento (EP) rinkimuose bei užtikrinti proeuropietiškų jėgų pergalę.

„Didžiosios Britanijos referendume dalyvavo maža jaunimo dalis, ir tai buvo esminė klaida. Negalime klaidų kartoti kitose šalyse ir turime aiškiai parodyti, kad jaunimas iš įvairių šalių tiki Europa, nori būti Europos Sąjungos dalis“, – sako „Erasmus+“ projekto „Aš myliu ES“ dalyvė Rimantė Liekytė.

Rimantė pabrėžia, kad savo kasdieniniame gyvenime jaunimas priima nemažai sprendimų: nuo to, kaip jie nori rengtis, iki kokias studijas rinktis, kur dirbti. Vis dėlto, kai reikia balsuoti, daugelis jaunuolių taip ir neateina į balsavimo vietas.

„Šiemet nenorime leisti, kad kiti spręstų, kas mums yra geriausia. Dėl to sutarėme, kad skirtingose šalyse kviesime savo draugus, pažįstamus ateiti į rinkimus ir išreikšti savo valią. Projekto metu parengėme filmukus bei plakatus. Jais dalijamės socialiniuose tinkluose. Stengsimės aplinkiniams paaiškinti, kodėl Europos Parlamento rinkimai yra svarbūs kiekvienam iš mūsų“, – sako Lietuvos jaunimo centro savanorė Justina Bernotaitė.

Justina atkreipia dėmesį, kad projekto dalyviai neketina raginti balsuoti už konkrečią vieną ar kitą politinę jėgą, kandidatą. Tuo gali įsitikinti kiekvienas, atsivertęs ir peržiūrėjęs jaunimo parengtą medžiagą projekto „Aš myliu ES“ svetainėje https://iloveeu.nkey.it.

Čia galima rasti įvairių formų kvietimus balsuoti – nuo repo dainos iki interaktyvių, socialinėms medijoms pritaikytų plakatų. Būtent pastarųjų sukūrė projekto dalyviai iš Lietuvos.

Kvietimas balsuoti EP rinkimuose

San Miniato miestelyje vykęs „Erasmus+“ projektas subūrė beveik 70 jaunuolių. Projekto metu vyko diskusijos apie ES institucijas, jaunimo vaidmenį demokratijos stiprinime, jaunuoliai rengė socialiniams tinklams skirtą socialinę reklamą, organizavo interaktyvius pasirodymus vietos gyventojams.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai