EP60S   |   2019-04-16

Atsisveikino kadenciją baigiantis Europos Parlamento pirmininkas A. Tajani

  
Atsisveikino kadenciją baigiantis Europos Parlamento pirmininkas A. Tajani
© Europos Parlamentas
Antonio Tajani atidarė paskutinę šios kadencijos Europos Parlamento plenarinę sesiją

Pirmadienį Strasbūre prasidėjo paskutinė šios kadencijos Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija, kurioje gausu įdomių temų.Jos pradžioje EP pirmininkas Antonio Tajani pasakė trumpą atsisveikinimo...

rasbūre prasidėjo paskutinė šios kadencijos Europos Parlamento (EP) plenarinė sesija, kurioje gausu įdomių temų.

Jos pradžioje EP pirmininkas Antonio Tajani pasakė trumpą atsisveikinimo kalbą, kurioje padėkojo Parlamento nariams ir sekretoriatui už bendradarbiavimą.

„Europos politika ir Parlamentas turėtų būti stiprinami“, – pridūrė A. Tajani ir pabrėžė kitų ES institucijų atskaitomybės Parlamentui svarbą.

EP vardu A. Tajani taip pat pasmerkė Irane paskelbtą 38 metų įkalinimo nuosprendį 2012 m. Sacharovo premijos laureatei Nasrin Sotoudeh ir pareikalavo nedelsiant ją išlaisvinti.

Kiek vėliau EP pirmininkas išreiškė užuojautą dėl Prancūzijos sostinėje Paryžiuje įspūdingą Dievo Motinos katedrą nusiaubusio gaisro.

Europarlamentarai pirmadienį taip pat patikslino ir papildė sesijos darbotvarkę. Diskusija dėl „Brexit“ su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku perkelta iš trečiadienio į antradienio rytą. O antradienio vakarą EP nariai aptars „Wikileaks“ įkūrėjo Juliano Assange’o sulaikymą. Tą pačią dieną po pietų europarlamentarai dar apsvarstys JAV sprendimą pripažinti Golano aukštumas Izraelio teritorija, kaip ir padėtį Sudane.

Tarp kitų svarbesnių šios sesijos klausimų – automobilių saugos technologijų diegimas, informatorių apsauga, dirbančiųjų pagal internetines platformas apsauga, teroristinio turinio internete užkardymas, Europos pasienio pajėgų kūrimas.

Trečiadienio rytą taip pat rengiama diskusija apie Europos ateitį su Latvijos ministru pirmininku Krišjaniu Kariniu.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai