Tiesa.com   |   2018-02-13

Vieni iš Sičio bėga, kiti ateina

  
Vieni iš Sičio bėga, kiti ateina
© broadgate.co.uk nuotr.
Didžiulės vertės biurų nuomos sutartis įnešė į Londono Sičio kasdienybę daugiau optimizmo.
Kol vieni baiminasi dėl biurų ištuštėjimo Sityje – finansų centre – kiti skelbia apie sėkmingą jų nuomą

Nors ne viena finansų pasaulio milžinė dėl „Brexit“ ketina kraustytis iš Londono Sičio, yra ir tokių, kurie artimoje ateityje įsikurs Jungtinės Karalystės sostinės širdyje.

Pasaulio finansų sostine vadinamas Londonas šį titulą gali prarasti dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, mat šiame mieste savo centrus yra įkūrusios didžiausios šio sektoriaus kompanijos pasaulyje. Jų vadovai baiminasi, kad britams praradus prieigą prie vieningos Europos rinkos, kils nemažai papildomų kliūčių, todėl rimtai svarsto galimybę palikti Londoną ir persikelti į ES didmiesčius vien dėl to, kad būtų patogu dirbti su 500 mln. rinka.
Kol vieni baiminasi dėl biurų ištuštėjimo Sityje – finansų centre – kiti skelbia apie sėkmingą jų nuomą.
 
Antradienį pačiame miesto centre, Liverpool gatvėje naujo biurų komplekso „100 Liverpool Street“ projektą vystanti bendrovė „British Land“ pranešė apie ilgalaikę nuomos sutartį su Japonijos banku „Sumimoto Mitsui“.
 
Teigiama, kad japonai net apie 15 tūkst. kvadratinių metrų komplekso ploto išsinuomos ne trumpesniam nei 20 metų laikotarpiui.
 
„Šis ilgalaikis susitarimas tik įrodo, kad Londonas yra patrauklus ir išliks toks ateityje“, – sakė „British Land“ vadovas Tim’as Roberts’as.
Apie pasitraukimą iš Londono Sičio svarsto tūkstančius darbo vietų šiame mieste sukūrę investiciniai JAV bankai „Goldman Sachs“ ir „JP Morgan“, tuo tarpu „Citibank“ paskelbė planus čia plėstis ir įkurti inovacijų centrą.
 
Po „Brexit“ tūkstančiai darbuotojų gali persikelti į Paryžių, Frankfurtą ar Dubliną bei kitus ES miestus.
 
  

Žymos: Londono Sitis, brexit, finansai , biurų nuoma

Komentarai

Naujausi straipsniai