Tiesa.com, bns.lt   |   2018-11-30

Tuskas: ES pasiruošusi bet kokiam „Brexit“ scenarijui

  
Tuskas: ES pasiruošusi bet kokiam „Brexit“ scenarijui
© pixabay.com

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį patvirtino, kad su Londonu sudarytas susitarimas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos yra geriausias įmanomas, bet pridūrė, kad Bendrija yra pasiruošusi bet kokiems „Brexit“ scenarijams

„Jeigu (JK) Bendruomenių Rūmai šį susitarimą atmes, atsidursime, kaip prieš kelias savaites sakė premjerė May, prieš neigiamą alternatyvą: nebus sutarties arba apskritai nebus „Brexit“. Mums lieka ši vienintelė alternatyva“, – atvykęs į Argentiną dalyvauti Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime per spaudos konferenciją Buenos Airėse sakė D. Tuskas.
„Patikinu jus, kad Europos Sąjunga pasiruošusi bet kokiam scenarijui“, – pridūrė jis. Anksčiau penktadienį Th. May sakė, kad dėl visas įmanomas pastangas, kad Britanijos įstatymų leidėjai per gruodžio 11 dieną vyksiantį balsavimą palaikytų jos vyriausybės su Briuseliu suderintą „Brexit“ susitarimą. ES lyderiai praeitą sekmadienį per nepaprastąjį Bendrijos viršūnių susitikimą pasirašė sutartį dėl Britanijos išstojimo iš bloko ir papildomą politinę deklaraciją dėl ateities ryšių.
 
Dabar „Brexit“ sutarties projektas turi būti patvirtintas Britanijos parlamento ir europarlamentarų. JK parlamentas dėl šio dokumento balsuos gruodžio 11 dieną. Planuojama, kad Britanija ateinančių metų kovo 29 dieną iš ES išstos bet kokiu atveju, net jeigu „Brexit“ sutartis nebūtų priimta. Kaip praneša šalies žiniasklaida, vis labiau baiminamasi, kad potencialiai chaotiškas „Brexit“ be sutarties scenarijus tampa vis labiau tikėtinas, nes dabartinį susitarimą skeptiškai vertina ne vien britų opozicija, bet ir dalis pačios Th. May Konservatorių partijos įstatymų leidėjų.
  

Žymos: Europa, brexit, Donaldas Tuskas

Komentarai

Naujausi straipsniai