bbc.co.uk, Tiesa.com   |   2019-03-24

Theresos May prašoma atsistatydinti, kad būtų priimta jos sutartis

  
Theresos May prašoma atsistatydinti, kad būtų priimta jos sutartis
© facebook nuotrauka

Konservarorių partijos galvos pranešė BBC, kad Theresa May gali sulaukti palaikymo savo parengtai išstojimo iš Europos Sąjungos sutarčiai tuo atveju, jei pažadės atsistatydinti iš ministrės pirmininkės pareigų.

Parlamentadai teigė, kad nenoromis, bet paremtų ministrės pirmininkės parengtą Brexito sutartį, jei mainais žinotų, kad sekančiam derybų dėl išstojimo iš ES etapui ši nevadovaus.
Theresa May praėjusios savaitės eigoje atsidūrė itin nemalonioje situacijoje, prieš ją maištauja jos pačios kabineto nariai, spaudoje rašoma, kad ir kitų kabinetų nariai kurpia planus, kaip ją pastumti į nuošalę.
 
Ministrės Pirmininkės populiarumo likučiai patyrė smūgį ir dėl to, kad jai teko prašyti pratęsti 50-tojo straipsio veikimą bei jos sprendimo dėl vykstančio chaoso kaltinti parlamento narius. Lieka neaišku, ar kitą savaitę ji trečią kartą pateiks balsavimui savo parengtą išstojimo iš Europos Sąjungos sutartį.
 
Ši sutartis interneto platybėse buvo palyginta su įkyrios katės trečią kartą šeimininkams atnešta negyva pele. Pati Th. May sako taip darysianti tik tuo atveju, jei matys, kad gali sulaukti palaikymo.
 
Keli sekmadieniniai laikraščiai teigia, kad ministrai planuoja išstumti Theresą May iš jos posto ir į jos vietą pasodinti lakiną lyderį, kol vėliau šiais metais įvyks įprasti rinkimai į ministro pirmininko postą.
 
Kol kas neįmanoma pasakyti, kas užimtų laikino lyderio poziciją - Brexit palaikantys ir ES likti norintys flangai, žinoma, turi skirtingus favoritus. Manoma, kad realiausi kandidatai - Davidas Lidingtonas, balsavęs prieš Brexit bei Michaelis Goveas, balsavęs už išstojimą iš ES.
  

Žymos: Parlamentas, Balsavimas, brexit, atsistatydinimas, Th. May

Komentarai

Naujausi straipsniai