Tiesa.com   |   BNS   |   2018-10-22

Theresa May: suderinta 95 proc. „Brexit“ susitarimo

  
Theresa May: suderinta 95 proc. „Brexit“ susitarimo
© Flickr nuotr.
Theresa May pirmadienį parlamento žemutiniuose rūmuose sakys kalbą.
Theresa May padarys išvadą, kad kalbant apie (minėtus klausimus) susitarimas dėl „Brexit“ ir su juo susiję protokolai suderinti 95 proc.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį parlamento žemutiniuose rūmuose sakys kalbą, kurioje pabrėš, kad liko suderinti vos 5 proc. susitarimo dėl „Brexit“, pirmadienį informavo britų laikraštis „The Guardian“.

„Laukiama, kad ministrė pirmininkė patvirtins, kad su Europos Sąjunga susitarta dėl tokių klausimų, kaip Gibraltaro būsimas statusas, protokolas dėl Britanijos karinės bazės Kipre ir mechanizmas dėl ginčų su ES sprendimo ateityje“, – pažymi leidinys.
„Theresa May padarys išvadą, kad kalbant apie (minėtus klausimus) susitarimas dėl „Brexit“ ir su juo susiję protokolai suderinti 95 proc.“ – rašo „The Guardian“.
 
Premjerė sakys kalbą Bendruomenių Rūmuose vėliau pirmadienį.
 
Per 2016-ųjų birželį vykusį referendumą dauguma JK gyventojų (51,9 proc.) nubalsavo už šalies išstojimą iš Bendrijos, bet Londonui ir Briuseliui vis dar nepavyko susitarti dėl „Brexit“ sąlygų.
 
Didžioji Britanija oficialiai nutrauks narystę bloke 2019-ųjų kovo 29-ąją. Londonas gali išstoti iš ES susitaręs dėl būsimų santykių, bet jeigu to nepavyktų padaryti laiku, Britanijai gresia potencialiai chaotiškas pasitraukimas be jokios sutarties.
 
 
  

Žymos: Theresa May, Brexit,

Komentarai

Naujausi straipsniai