Tiesa.com, bbc.co.uk   |   2019-03-30

Theresa May bandys tą pačią Brexit sutartį parlamento balsavimui pateikti ketvirtą kartą

  
Theresa May bandys tą pačią Brexit sutartį parlamento balsavimui pateikti ketvirtą kartą
© facebook nuotrauka

Theresa May su savo kabineto nariais ieško būdo pateikti tą pačią išstojimo iš Europos Sąjungos sutartį, kurią parlamentas atmetė jau tris kartus, dar vienam Bendruomenių Rūmų balsavimui.

Po to kai vakar (penktadienį), jos parengta sutartis parlamentarų buvo atmesta trečią kartą, ministrė pirmininkė sakė, kad Jungtinė Karalystė turės rasti alternatyvų kelią pirmyn.
Jos sutartis buvo atmesta 58 balsų persvara. Pirmą kartą Ministrės Pirmininkės parengtas susitarimas buvo atmestas 230 balsų persvara, antrą kartą - 149 balsų persvara.
 
Būtent dėl vis mažėjančios persvaros Th. May ir mano, kad jų pastangos atneš vaisių ir per sekantį balsavimą jos sutartis bus patvirtinta.
 
Visų partijų parlamentarai pirmadienį balsuos indikaciniame balsavime dėl alternatyvių su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos susijusių planų.
 
Konservatorių partijos vadas Brandonas Lewisas teigė, kad vyriausybė nei vieno iš alternatyvių planų pernelyg nepalaiko.
 
Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas Theresai May rėžė, kad ši turės arba pakeisti savo pateiktą planą, arba išsyk atsistatydinti.
 
Šiaurės Airijos DUP partija taip pat tvirtai pasisako prieš Theresos May sutartį, o šiandien taip pat pareiškė, kad Brexitas kelia grėsmę Jungtinės Karalystės vientisumui, tad jie mieliau matytų 50-ojo straipsnio atšaukimą nei iš Jungtinės Karalystės pasitraukiančią Šiaurės Airiją.
Didelė dalis Didžiosios Britanijos gyventojų dar vis reikalauja visiško išstojimo proceso nutraukimo.
 
Tuo tarpu Brexito šalininkai siunta dėl atidėto išstojimo ir užsiima nedidelio masto, tačiau itin nemaloniais protestais, tokiais, kaip šįryt vieno Londono St. Pancras stotyje rūstavusio protestuotojo paralyžuotas traukinių judėjimas.
  

Žymos: Anglija, Šiaurės Airija, Gyvenimas Anglijoje, brexit, jk parlamentas, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai