Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-03-04

Th. May „Brexit“ palaikantiems regionams žada papildomą milijardinį finansavimą

  
Th. May „Brexit“ palaikantiems regionams žada papildomą milijardinį finansavimą
© Flickr.com

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį pristatys planus dėl „Brexit“ palaikančių regionų finansavimo papildomais 1,6 mlrd. svarų. Anot ministrės pirmininkės, papildomas finansavimas skiriamas siekiant našesnės ekonomikos, konkrečiai kalbama apie šiaurinius Anglijos regionus.

Praėjusį mėnesį paviešinta „The Strong Town Fund“ programa laikoma Th. May mėginimu pelnyti paramą iš leiboristų parlamentarų, kurie atstovauja regionus stipriai palaikiusius skyrybas su ES.
Pagal pirminį planą Didžioji Britanija Bendrijos narės statuso turėtų netekti šio mėnesio pabaigoje, tačiau laiku vykstantis skyrybų procesas atrodo sunkiai įmanomas, turint omenyje tai, kad Th. May ir Briuselio suderėtas atsiskyrimo planas sausio mėnesį Britanijos parlamente buvo atmestas didžiąja dauguma. Nepaisant to, premjerė pažadėjo, kad parlamentas kovo 12 dieną galės balsuoti dėl redaguoto atsiskyrimo proceso. Th. May išlieka optimistiška dėl „naujo“ plano, neskuba kalbėti apie „Brexit“ atidėjimą ir tikina dedanti visas pastangas, kad skyrybos įvyktų kaip suplanuota. Skyrybų šalininkų regionų finansavimas laikomas neabejotina premjerės priemone palenkti leiboristus.
 
Šalies vyriausybė informuoja, kad papildomas finansavimas bus paskirstytas vietovėse, kurios „nebuvo finansuojamos teisingai, kalbant apie bendrą šalies gerovę“. Ministrų kabinetas liūliuoja saldžiais pažadais apie naujai steigiamas darbo vietas, darbuotojų apmokymų programas ir kur kas našesnę ekonomiką.
 
„Bendruomenės visoje šalyje balsavo už pasitraukimą iš ES ir tai yra jų permainų noro deklaracija. Šie pokyčiai išeis į gerą, suteiks daugiau galimybių ir didesnę kontrolę“, – sakė Th. May.
 
Premjerė tikino, kad regionai ir miestai, kuriems žada milijardinė finansavimo injekcija turi „šlovingą palikimą, milžinišką potencialą ir su tinkama pagalba – šviesią ateitį“.
Opozicinės Leiboristų partijos finansininkas Johnas McDonnellas žadamą papildomą finansavimą pavadino „papirkimu vardan „Brexit“ .
 
„Toks miestų finansavimas parodo beviltišką vyriausybės padėtį ir mėginimą „papirkti“ parlamento narius pritarti būsimam susitarimui“, – tvirtino J. McDonnellas.
 
Iki šiol jau beveik milijardas eurų buvo paskirstyti po miestus, pusė kurių yra šiaurinėje Anglijos dalyje. Vyriausybė žada, kad dar 600 mln. svarų greitų metu bus paskirstyti bendruomenėms įvairiuose šalies dalyse.
 
ŠALTINIS: alfa.lt
  

Žymos: Europos Sąjunga, Parlamentas, Finansavimas, brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai