Tiesa.com   |   2017-03-06

Teisė likti šalyje po „Brexit“ imigrantams kainuos šimtus

  
Teisė likti šalyje po „Brexit“ imigrantams kainuos šimtus
© Flickr.com
BREXIT.
Europos Sąjungos piliečiai, kurie po „Brexit“ norės likti šalyje, privalės užpildyti 85 puslapių prašymo formą ir pateikti krūvas dokumentų.

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Europos Sąjungos piliečiai, kurie po „Brexit“ norės likti šalyje, privalės užpildyti 85 puslapių prašymo formą ir pateikti krūvas dokumentų.

Imigrantai tokią tvarką atvirai vadina priešiška, kol šalies ministrai vis dar negarantuoja teisės ES pilečiams likti. Skaičiuojama, kad rezidencijos dokumentų pateikimas kainuos šeimoms šimtus svarų sterlingų. Premjerė Theresa May jau keletą kartų atvirai atsisakė užtikrinti imigrantų teisę likti šalyje.
Ministrai pareiškė, kad jie taip pat negarantuos saugumo imigrantams tol, kol per „Brexit“ derybas nebus garantuotos užsienyje gyvenančių britų teisės.
Šiuo metu šalyje likti norintys ES piliečiai, drauge su 85 puslapių prašymo forma turi pateikti ir papildomų dokumentų. Pavyzdžiui, finansų išrašus, laiškus iš darbdavių, visų išvykimų iš JK detales nuo atsikraustymo į šalį, net jei išvykimas buvo trumpas, atostogoms.
 
Kiekvienas prašymas kainuoja 65 svarus sterlingų, tačiau kiekvienam šeimos nariui turi būti pildomas atskiras dokumentas, tad ir mokama atskirai. Formas užpildyti padedantys imigracijos advokatai, prašo iki 1000 svarų sterlingų už savo paslaugas. Dėl tokių kainų 26 tūkst. imigrantų pasirašė peticiją, raginančią sumažinti įkainius.
 
Tuo tarpu, advokatai ginasi, kad kiekviena forma bei su ja susiję dokumentai pildomi apie dvi savaites po to, kai ES pilietis pateikia visą reikalingą medžiagą. Vidaus reikalų ministerija šiuo metu užversta tokių prašymų, tad patvirtinimo gali tekti laukti iki kelių mėnesių.
 
 
 
  

Žymos: brexit, rezidento statusas

Komentarai

Naujausi straipsniai