Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-02-19

Spręs, kada užtrenkti duris į JK

  
Spręs, kada užtrenkti duris į JK
© google.com
Dar nežinomas laikas, iki kurio į JK atvykę žmonės galės šalyje likti gyventi.
Rašoma, kad ES dokumentai įrodo JK silpnybę.

Ankstyvojoje „Brexit“ derybų stadijoje turėtų būti nustatyta data, po kurios į Jungtinę Karalystę atvykę žmonės neįgytų teisės pasilikti šalyje.

Sekmadienį (vasario 19 d.) laikraštis „The Observer“ rašo, kad apie 3 milijonai JK gyvenančių Europos Sąjungos piliečių gali būti palikti likimo valiai kai britai pasitrauks iš bendrijos, mat šalis neturi patikimos imigracijos apskaitos sistemos, o vidaus reikalų ministerija nežino, kas gali pasilikti, o kas – ne.
Tiek JK, tiek ES parlamentarai baiminasi chaoso, kuris gali kilti kai britai oficialiai pasitrauks iš sąjungos.
 
„The Observer“ rašo, kad žurnalistų gauti dokumentai įrodo JK silpnybę.
 
„JK neturi aiškaus gyventojų registro ir dėl to kils sunkumų nustatyti, kurie iš 27 valstybių piliečiai šalyje apsigyveno teisėtai, dar prieš teisiškai įsigaliojant „Brexit“. Praktiškai tai patikrinti būtų pernelyg sunku, administracinė sistema būtų tiesiog perkrauta“, – cituoja laikraštis nutekintą dokumentą, parengtą Europos Parlamente.
 
„Man staigmena, kad JK neregistruoja atvykimų ir išvykimų – jie turėtų kuo greičiau rasti veiksmingą sprendimą“, – reagavo į tai vienas vyresnysis ES diplomatas iš Rytų Europos.
 
Todėl tikimasi, kad „Brexit“ derybų pradžioje bus nustatyta data, po kurios į Jungtinę Karalystę gyventi atvykę asmenys teisės pasilikti šalyje neturės. Derybos startuoja jau kitą mėnesį.
 
Anksčiau JK valdžia skelbė, kad vertina imigrantų indėlį ir leis šalyje pasilikti visiems, kurie čia gyvena bent 5 metus bei tiems, kurie atvyks iki „Brexit“, tačiau tai galės užtikrinti tik tuo atveju, jeigu analogiškas teises gaus ir ES gyvenantys britai.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai