Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-06-08

Slaptas įrašas atskleidė gresiančią katastrofą JK

  
Slaptas įrašas atskleidė gresiančią katastrofą JK
© Chatham House nuotr.
B. Johnson'o kalbos įrašas atskleidžia tai, ko visuomenė nežino apie „Brexit“.
Faktas, kad bus katastrofa. Ok. Bet aš nenorėčiau, kad įvykus tai kas nors pultų į paniką

Viešumą pasiekė slapta darytas Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministro Boris’o Johnson’o pokalbio įrašas, įrodantis, kad vyriausybėje tvyro sumaištis dėl „Brexit“, o po pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalies laukia tikra katastrofa.

Taip B. Johnson’as kalbėjo privačios vakarienės metu karališkajame tarptautinių santykių institute, žinomame „Chatham House“ pavadinimu. Jis pareiškė, kad „Brexit“ derybos greitai pasieks fazę, kai Londono ir Briuselio kova taps žymiai aršesnė nei dabar, o jos pasekmės gali būti tragiškos JK.
„Faktas, kad bus katastrofa. Ok. Bet aš nenorėčiau, kad įvykus tai kas nors pultų į paniką. Viskas visuomenės labui, nereikia panikos, po velnių. Vistiek galiausiai viskas bus gerai“, – kalba politikas, kuris itin aršiai agitavo JK trauktis iš ES.
Trečiadienį vakare darytame įraše taip pat girdima, kaip aukščiausio rango diplomatas žavisi JAV prezidento Donald’o Trump’o metodais.
 
„Įsivaizduokite, jeigu „Brexit“ darytų D. Trump’as. Būtų tikrai kietai, įvyktų visos įmanomos katastrofos, chaosas. Visi pagalvotų, kad jis išprotėjo. Bet mes ką nors pasiektumėme. Tai labai labai gera mintis“, – kalbėjo ministras.
 
Jis taip pat paminėjo, kad „Brexit“ bus negrįžtamas procesas, nors baiminasi, jog nebus tai šaliai nesuteiks to, „ko jis norėtų“.
„Net jeigu tu ir darai permainas, esi užtektinai drąsus siekti politinės nepriklausomybės, gali niekada nesulaukti ekonominės ar politinės „Brexit“ naudos“, – sakė B. Johnson’as.
 
Jis taip pat kaltino JK finansų ministrą Philip’ą Hammond’ą neryžtingumu – esą jis daro taip, kad šalis išliktų ES ir palygino tokį jo elgesį su garsiu posakiu „uodega vizgina šunį“.
 
„Jis nenori jokios ekonominės sumaišties, todėl visa vidutinės trukmės ir ilgalaikė nauda aukojama vien dėl to, kad bijoma trumpalaikės ekonominės tragedijos“, – aiškina B. Johnson’as.
 
Jis kol kas garso įrašo nekomentavo ir nepatvirtino jo autentiškumo.
Tik vienas B. Johnson’o bičiulis pareiškė apgailestaujantis, kad buvo sulaužytos senos britų politikos taisyklės.
 
„Tai buvo privati vakarienė pagal instituto taisykles, labai liūdina, kad kažkas slaptai įrašė pokalbį ir išplatino jį spaudai“, – sakė neįvardijamas ministro draugas.
 
Minėtos vakarienės metu instituto patalpose su B. Johnson’u buvo dar 20 žmonių.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Boris Johnson, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai