Tiesa.com   |   2017-01-31

Škotija Th. May davė du mėnesius

  
Škotija Th. May davė du mėnesius Škotijos ministrė pirmininkė N.Sturgeon paskutinį kartą perspėjo Th.May.
Aš darysiu viską, kad Škotijos pozicija būtų apginta.

Škotijos ministrė pirmininkė Nicola Sturgeon Jungtinės Karalystės (JK) premjerei Theresai May davė dviejų mėnesių terminą, per kurį politikė kviečia pasiekti abi puses tenkinantį kompromisą dėl „Brexit”.

Dauguma Škotijos piliečių balsavo už pasilikimą Europos Sąjungoje (ES), todėl N.Surgeon siekia, kad šalis ir toliau išliktų bendrosios rinkos nare, - skelbė Independent.co.uk.
Nors kol kas N.Surgeon oficialiai nepatvirtino, Th.May ir toliau ignoruojant Škotijos piliečių nuomonę, šalis surengs antrą referendumą dėl nepriklausomybės.
 
Anksčiau Th. May yra pasakiusi, kad Škotijai nebus suteikta sprendimo teisėatsiskyrimo nuo ES procese.
 
Tuo tarpu N.Surgeon dar kartą patvirtino, kad tai – paskutinis įspėjimas premjerei pradėti šiuo lausimu bendrauti su Škotijos vyriausybe. Paklausta, kad taip neįvykus bus skelbiamas antrasis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės, N.Surgeon sakė:
 
„Aš darysiu viską, kad Škotijos pozicija būtų apginta. 50 straipsnis įsigalios netrukus, o kol kas nepadaryta jokia pažanga derybose dėl tolimesnio Škotijos likimo JK bei ES. Tai paskutinė proga JK premjerei parodyti iniciatyvą derybose.”
 
  

Žymos: Referendumas, brexit, Theresa May, Nicola Sturgeon

Komentarai

Naujausi straipsniai