standard.co.uk, Tiesa.com   |   2019-03-23

Šimtai tūkstančių šiandien išeis į Londono gatves ir reikalaus atiduoti sprendimą dėl „Brexit” į gyventojų rankas

  
Šimtai tūkstančių šiandien išeis į Londono gatves ir reikalaus atiduoti sprendimą dėl „Brexit” į gyventojų rankas
© twitter nuotrauka

Šimtai tūkstančių Didžiosios Britanijos gyventojų vidurdienį susitiks Park Lane, centriniame Londone iš kur žygiuos iki Parlamento rūmų. Parlamento aikštėje 14:00 vietos laiku bus sakomos kalbos.

aralystės gyventojai dalyvauti demonstracinėje eisenoje, gavusioje „Put It To The People” vardą keliauja iš tolimiausių šalies kampelių - yra atplaukiančių keltais, žmonės keliauja sausakimšais traukiniais bei autobusais.
Manoma, kad dalyvių skaičius gali pasiekti ir milijoną, nes panašioje spalio mėnesį vykusioje eisenoje dalyvavo net 700,000 žmonių.
 
Leiboristas Tomas Watsonas susirinkusiems žada kalbėti taip: „dabartinė situacija skaudina tiek tuos, kurie balsavo likti, tiek tuos, kurie reikalavo išstoti. Nemanau, kad Parlamentas gali tai išspręsti.
 
Štai kodėl priėjau išvados, kad vienintelis būdas išspręsti susiklosčiusią situaciją ir atgauti nors dalį tautos pasitikėjimo - tai leisti balsuotojams patiems priimti sprendimą.”
 
Protesto dalyviams taip pat kalbės Škotijos Ministrė Pirmininkė Nicola Sturgeon, ministrės pirmininkės pavaduotojas Lordas Michael Ray Dibdin Heseltineas, Londono meras Sadiq Khan bei kiti iškilūs politiniai bei visuomenės veikėjai.
Peticija reikalaujanti „Brexit” nutraukti išvis jau surinko daugiau nei keturis milijonus balsų. 
 
Įdomi statistika: po to, kai buvo paskelbti pirmojo referendumo rezultatai, buvo apklausti gyventojai, kurie nusprendė referendume nedalyvauti. Paaiškėjo, kad jei balsavę būtų visi balsavimo teisę turintys gyventojai referendumo rezultatas būtų toks - likti norėjo 50.35 %. Tai nėra įspūdinga pergalė - bet rezultatas būtų buvęs kardinaliai kitoks.    
 
 
  

Žymos: Referendumas, brexit, jk parlamentas, antras referendumas

Komentarai

Naujausi straipsniai