Tiesa.com   |   2017-04-25

Politikai pažada atidėti „Brexit“

  
Politikai pažada atidėti „Brexit“
© Flickr.com
Darbo partijos atstovas Keiras Starmeris kritikuoja T.May veiksmus dėl „Brexit“ derybų.
Ministrė pirmininkė T.May atsisako iš naujo derėtis su Briuseliu, jeigu JK parlamentarai nepriims sandėrio sąlygų.

Jungtinės Karalystės (JK) Darbo partija užsimojo atidėti „Brexit“, jeigu išstojimo deryboms su Europos Sąjunga (ES) nepritars parlamentarai.

Partijos atstovas „Brexit“ klausimais Keiras Starmeris pareiškė, kad jei premjeru būtų išrinktas jų partijos narys, jis, skirtingai negu Theresa May, grįžtų prie derybinio stalo ir bandytų išsiderėti geresnes sąlygas.
Paklaustas, ar tai reiškia, kad derybos užsitęstų ilgiau, nei numatyta iki 2019-ųjų pabaigos, politikas atskleidė partijos planus. „Turime gauti geriausią sandėrį, koks įmanomas. Mes kalbame apie kitų metų pabaigą. Tuomet turėtume balsuoti ir pradėtume derybas iš naujo“, - kalbėjo K.Starmeris apie situaciją, jeigu per būsimus išankstinius rinkimus į valdžią būtų išrinkta Darbo partija.
 
Ministrė pirmininkė T.May atsisako iš naujo derėtis su Briuseliu, jeigu JK parlamentarai nepriims sandėrio sąlygų. Tokį požiūrį griežtai kritikuoja į valdžią besiveržiantys opozicijos lyderiai.
 
Tiesa, pradėti derėtis iš naujo nebus įmanoma iki tol, kol baigsis 50-ojo straipsnio aktyvavimu nustatytas terminas – iki 2019-ųjų pabaigos.
 
 
  

Žymos: brexit, Theresa May, keir starmer, išankstiniai rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai