Tiesa.com, standard.co.uk, bns.lt   |   2017-09-14

Po posėdžio Briuselyje protestas Londone

  
Po posėdžio Briuselyje protestas Londone
© @RoaringNurse Twitter
Antrasis masinis protestas per kelias savaites.
Kreipdamasis į britų įstatymų leidėjus, džiūgaujančius dėl „Brexit“, J.-C.Junckeris pareiškė: „Manau, gana greitai jūs dėl to gailėsitės“.

Vakar Europos Parlamente vyko pirmasis posėdis po vasaros atostogų, kuriame Europa išgirdo prezidento Jean-Claude‘o Juncker‘io kalbą. Po šio pasisakymo kilo daug diskusijų, mat tarp eilučių ir tiesiogiai buvo pasakyta, kad Europos Sąjunga (ES) po skyrybų turės geresnes sąlygas nei Jungtinė Karalystė (JK).

Protestuotojai, kurie tikiną nenorintys, kad JK paliktų ES susirinko Trafalgaro aikštėje apsiginklavę ruporais, plakatais, skrajutėmis, vėliavomis ir kita ES atributika. Gyventojų ralio pavadinimu prisidengę tūkstančiai protestuotojų sakė viešas kalbas bei išklausė Londono mero video pranešimo skirto protestuotojams.
Trafalgaro aikštėje ne vieną valandą, tūkstančių protestuotojų lūpose skambėjo žodžiai, kad čia yra jų namai, kad negali žmonių JK išmesti tarsi gyvulių. Buvo argumentuojama, kad europiečiai čia turi šeimas, žmonas, vyrus, vaikus, mokosi, dirba, o palikę šalį nebeturėtų nieko.
 
Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris nori, kad kitą dieną po Didžiosios Britanijos oficialaus pasitraukimo iš ES 2019 metais Rumunijoje būtų surengtas Bendrijos viršūnių susitikimas bloko ateities gairėms aptarti.
 
J.-C.Junckeris paragino ES šalių vadovus 2019 metų kovo 30 dieną susitikti Rumunijos Sibiu mieste, esančiame už madžaug 280 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Bukarešto.
 
Diena anksčiau Jungtinė Karalystė turėtų oficialiai palikti ES.
Kreipdamasis į britų įstatymų leidėjus, džiūgaujančius dėl „Brexit“, J.-C.Junckeris pareiškė: „Manau, gana greitai jūs dėl to gailėsitės“.
 
  

Žymos: Protestas, ES, Trafalgaro aikštė, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai