Tiesa.com   |   2017-01-17

Po „Brexit” plano – staigus svaro šuolis

  
Po „Brexit” plano – staigus svaro šuolis Th. May kalba svaro vertę pakėlė net 2 proc.

Po to, kai antradienio popietę Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May pirmą kartą atskleidė „Brexit” plano detales, į tai nedelsiant reagavo ir finansinės pasaulio rinkos.

Savo kalboje Th. May teigė, kad po „Brexit” derybų šalį norėtų matyti vieningesnę nei bet kada iki šiol ir susikaupusią siakti bendro tikslo. Netrukus po šių žinių, svaras sterlingas įspūdingai šoktelėjo.
Savo kalboje premjerė pabrėžė, kad Britanija sieks sukurti naujus santykius už Europos ribų, tačiau ir toliau norėtų likti geriausia Europos Sąjungos (ES) drauge.
Po ministrės pirmininkės kalbos, svaro sterlingo vertė prieš JAV dolerį šoktelėjo auksčiausiai nuo birželio mėnesio galo ir pasiekė $1,23. Tuo tarpu euro atžvilgiu, vienas svaras šiuo metu vertas 1,15 €.
 
 
Th. May taip pat patikino, kad puikiai supranta, kaip svarbu informuoti ir užtikrinti visuomenę bei verslo sektorių.
Premjerei patvirtinus, kad finalinis „Brexit” susitarimas bus pateiktas Parlamento balsavimui, svaras sterlingas ir dar kartą šoktelėjo į viršų.
 
JK valiuta po referendumo dėl „Brexit” 2016-ųjų birželio mėnesį JAV dolerio atžvilgiu nukrito net 19 proc. Šiuo metu svaras sterlingas laikomas viena iš nepastoviausių valiutų pasaulyje, tačiau pastaroji Th. May kalba svaro vertę pakėlė net 2 proc.
 
 
 
 
 
  

Žymos: brexit, svaro vertė, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai