Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2017-04-12

Po „Brexit“ gali trauktis ir Airija

  
Po „Brexit“ gali trauktis ir Airija
© Flickr.com
Jei Britanijai bus pritaikomos griežtos atsiskyrimo priemonės, tai paveiks ir Airiją.
Kaskart, kai baudžiama Britanija, baudžiama ir Airija.

Jei Europos Sąjunga (ES) nuspręs nubausti Jungtinę Karalystę (JK) už tai, kad ši nutarė pasitraukti, jos gali laukti griūtis. Europos Parlamento nario teigimu, pirmiausia pokyčiai sudrebins Airiją, kuri taip pat gali nuspręsti atsiskirti.

Danijos politikas Andersas Vistisenas įsitikinęs, kad jeigu ES pritaikys sunkų atsiskyrimo procesą, tai gali paskatinti kitas šalis persvarstyti savo narystę sąjungoje. Pirmiausia, visos taikomos priemonės tiesiogiai palies Airiją.
„Europos Parlamente vyrauja pyktis, nusivylimas Didžiąja Britanija. Tačiau turime būti sąžiningi, šalys narės žino, kad visi esame priklausomi vieni nuo kitų. Ypač saugumo ir prekybos klausimais.
 
Žvelgiant iš Danijos perspektyvos, mes prarastume vieną iš svarbiausių prekybos partnerių. Tas pats galioja ir Vokietijai, Nyderlandams ir Belgijai. Airija, mano supratimu, bus moderuojantis veiksnys šioje situacijoje. Kaskart, kai baudžiama Britanija, baudžiama ir Airija“, - portalui express.co.uk sakė danų politikas.
 
Politiko teigimu, Europos lyderiai tikisi, kad JK bus užtikrintos geros bendradarbiavimo su kitomis šalimis sąlygos. „Airija – vis dar priklauso ES, tad gerai pagalvojus tampa aišku, kad nebūtų itin protinga ją stumti link atsiskyrimo. Nemanau, kad Britanijai bus pasiūlytas prastas sandėris, bet jei būtų, sulauktume pasekmių. Nubaudus Britaniją Airijos išstojimas ir būtų ta pasekmė“, - sakė A.Vistisenas.
 
Politikas socialiniuose tinkluose ragino ES nebausti Britanijos, nes nubaudus vieną šalį kentės ir kitos.
 
  

Žymos: Airija, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai