Valdas Pryšmantas   |   2017-04-05

Po „Brexit“ emigravusiųjų požiūris į būstą Lietuvoje nesikeičia

  
Po „Brexit“ emigravusiųjų požiūris į būstą Lietuvoje nesikeičia
© Flickr.com nuotr.
JK gyvenančių lietuvių būstą gimtinėje perka tokiu pat tempu, kaip ir iki „Brexit“.
Susidomėjimas buvo jaučiamas ir anksčiau, emigrantai dažniau rinkosi būstus Klaipėdoje ir Palangoje, rečiau – Neringoje.

Britų sprendimas trauktis iš Europos Sąjungos lig šiol sukėlė nežymias permainas Jungtinės Karalystės nekilnojamojo turto rinkoje – būstas šioje šalyje šiek tiek atpigo. O kaip į „Brexit“ reaguoja šis sektorius Lietuvoje?

ES ir JK derybos dėl „Brexit“ tik prasideda, o kol jos baigsis dauguma imigrantų – tarp jų ir lietuviai – norom nenorom yra priversti galvoti apie tolimesnes perspektyvas, kuriose nėra garantijų dėl pasilikimo JK. Esą dėl to ne vienas lietuvis Jungtinėje Karalystėje uždirbtus pinigus suskubo investuoti į nekilnojamąjį turtą.
NT ekspertas, ilgiau nei du dešimtmečius šiame sektoriuje veikiančios agentūros „Aidila“ vadovas Algimantas Bružas teigia, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių domėjimasis būstu Lietuvos pajūryje – ne naujas procesas, o „Brexit“ jame revoliucijos nesukėlė.
 
„Jų susidomėjimas buvo jaučiamas ir anksčiau, emigrantai dažniau rinkosi būstus Klaipėdoje ir Palangoje, rečiau – Neringoje.
 
Per pastarąjį pusmetį radikalių permainų nebuvo, interesų ratas nesikeitė. Gal ir jaučiamas šioks toks pagyvėjimas, bet aktyvaus šuolio tikrai nebuvo“, – sakė NT ekspertas.
Algimantas Bružas. Algimantas Bružas.
 
Jo manymu, „Brexit“ JK lietuviams gali padaryti kitokį poveikį.
 
„Dalis turėtų sugrįžti. Vieni dėl gerėjančių sąlygų Lietuvoje, kiti bus priversti, jeigu britai atsisakys žemos kvalifikacijos darbuotojų paslaugų“, – kalbėjo A. Bružas.
 
Jis pabrėžė, jog ekonomistų pripažinta, kad ilgalaikėje perspektyvoje nekilnojamasis turtas išlieka saugiausia ir pelningiausia investicija Lietuvoje pastaruosius 20 metų.
 
„Žinoma, į šį laikotarpį nereikėtų įtraukti 2005-2007 metų periodą kai bankai lengva ranka dalijo paskolas būstui ir jo kainos buvo dirbtinai sukeltos, tad daugeliui žmonių tai sukėlė neigiamą efektą – jie įsiskolino didžiules sumas. Dabar bankai jau gerokai pristabdė pinigų įliejimą į šį sektorių, paskolų būstui niekas neperša.
Todėl šiuo metu NT kainos labiau ekonomiškai pagrįstos ir dar toli nuo anuometinio lygio.
 
O išnuomojus būstą metinė grąža ir pelningumas siekia 6-10 proc. Ypač tokiose savivaldybėse kaip Klaipėda, kurioje leidimai verstis nuoma išduodami už simbolinį vieno euro mokestį“, – aiškino tokios investicijos pasirinkimą A. Bružas.
 
  

Žymos: Nekilnojamasis turtas, Emigrantai, algimantas bružas

Komentarai

Naujausi straipsniai