Tiesa.com   |   businessinsider.co.uk   |   2017-07-25

Po „Brexit” Britanijai teks valgyti chlore plautą vištieną

  
Po „Brexit” Britanijai teks valgyti chlore plautą vištieną ES maisto standartai daug aukštesni nei JAV.
JK tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas yra pasiruošęs sušvelninti maisto standartų reikalavimus, siekiant pasiekti sėkmingą prekybos susitarimą su JAV

Toliau aiškėja, kokių pasikeitimų po „Brexit” sulauks Jungtinės Karalystės (JK) gyventojai. Vyriausybėje išreikšti nuogastavimai, kad pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES) ir nebegaliojant bendriems maisto standartams, JK iš JAV gali pasiekti chlorine plauta vištiena, pieno rūgštimi apipurkšta kiauliena ir jautiena, išauginta maitinant hormonais.

tokius produktus ir procesus auginant ar apdorojant maisto produktus yra griežtai uždraudusi.
Nerimą kelia ir tai, kad premjerės Theresos May atstovas spaudai negalėjo atmesti galimybės, kas šaliai pasitraukus iš ES, tokie maisto produktai pasieks Didžiosios Britanijos gyventojus, - skelbė „Business Insider UK”.
 
 
Šaltinių teigimu, JK tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas yra pasiruošęs sušvelninti maisto standartų reikalavimus, kuriuos iki „Brexit” reglamentuoja ES, siekiant pasiekti sėkmingą prekybos susitarimą su JAV.
 
Amerikos ūkininkų asocijacija pabrėžė, kad norint pasirašyti dvišalę pekybos sutartį, JK teks sumažinti maisto standartus ir priimti tokias pačias taisykles, kaip ir JAV.
 
 
Tai reiškia, kad šalies gyventojai jau labai greitai gali pradėti vartoti chemiškai valytus bei ant hormonų išaugintus mėsos produktus.
 
  

Žymos: Maistas, Maistas Anglijoje, brexit, maisto standartai

Komentarai

Naujausi straipsniai