Tiesa.com, mirror.co.uk   |   2019-03-31

Peticiją reikalaujančią atšaukti „Brexit“ pasirašė 6 milijonai žmonių

  
Peticiją reikalaujančią atšaukti „Brexit“ pasirašė 6 milijonai žmonių
© petition.parliament.uk

Praėjus pusantros dienos po to kai Britanija turėjo išeiti iš Europos Sąjungos peticiją, kurioje Britanijos vyriausybės buvo prašoma atšaukti 50 straipsnį ir persvarstyti savo planą išeiti iš Europos Sąjungos, pasirašė 6 mln. žmonių.

Nuo Birželio 23-iosios iki Kovo 23-iosios peticiją pasirašė 4,1 mln. britų, reikalaujančių pakartotinio referendumo.
Tai - daugiausiai parašų surinkusi peticija nuo to laiko, kai vyriausybė suteikė teisę jas teikti piliečiams.
 
Pagal šį valstybinį projektą, Britanijos parlamentas suteikia teisę gyventojams teikti peticijas, bet kokiu klausimu, o svarsto tik tas, kurias pasirašo bent 100 tūkst. žmonių.
 
M. Georgiadou - moteris, pradėjusi šešis milijonus parašų surinkusią peticiją dėl 50-to straipsnio (ir tuo pačiu Brexit) atšaukimo.
 
Margaret Georgiadou papasakojo sulaukusi trijų skambučių į asmeninį telefoną, grasinusių ją nužudyti.
 
Ji taip pat sakė, ištrynusi savo „Facebook“ paskyrą dėl šiurkščių užgauliojimų.
 
Kovo 26 dieną Vyriausybė atsakė, kad ji neatšauks 50 straipsnio, sakydama: „Mes gerbiame 2016 metų referendumo rezultatus ir dirbame kartu su parlamentu, kad pasiektume susitarimą, kuris užtikrintų, kad Britanija išeitų iš Europos Sąjungos“.
Daugumos prieš Britanijos išstojimą iš ES pasisakiusių žmonių džiaugsmui, parlamentas pranešė, kad svarstys peticiją perkopusią 6 mln. parašų jau šį pirmadienį.
 
Peticijoje rašoma: „valdžia vis teigia, kad išstojimas iš ES yra žmonių valia. Turime padaryti tam galą parodydami, kokia didžiulė dalis visuomenės nori likti ES”.
 
Šiuo metu tai pati populiariausia peticija iš pateiktų parlamentui, ją jau pasirašė daugiau nei šeši milijonai gyventojų.
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, peticija, Th. May, antras referendumas

Komentarai

Naujausi straipsniai