BNS/Tiesa.com info.   |   2017-11-13

Pasklidus kalbom apie nepasitikėjimą Th.May, ženkliai smuko svaro kursas

  
Pasklidus kalbom apie nepasitikėjimą Th.May, ženkliai smuko svaro kursas Svaro kursas krito po to, kai parlamentarai išreiškė nepasitikėjimą Th.May.
Oficialaus valdžios pakeitimo procedūrai pradėti dar reikia tik aštuonių parlamentarų balsų.

Kol pagrindiniai Europos akcijų indeksai pirmadienį smunka, Didžiosios Britanijos FTSE 100 paūgėjo 0,2 procento. Tačiau Jungtinės Karalystės (JK) rinkos augimą palaiko svaro kurso smukimas, kurį paskatino žiniasklaidos pranešimai apie tai, kad dalis parlamentarų siekia kuo skubesnio šalies premjerės Theresos May atsistatydinimo.

Keturiasdešimt Didžiosios Britanijos parlamento deputatų pasirašė laišką, kuriame išreikštas nepasitikėjimas T. May, pranešė savaitraštis „The Sunday Times“. Pasak leidinio, oficialaus valdžios pakeitimo procedūrai pradėti dar reikia tik aštuonių parlamentarų balsų.
Prieš tai Europos Sąjungai (ES) atstovaujantys derybininkai pagrasino iki kovo mėnesio blokuoti derybas dėl prekybos, jeigu JK atsisakys suderinti įstatymą dėl pasitraukimo iš ES – vadinamojo „Brexit“. Prieš tai buvo manyta, kad derybos bus užbaigtos gruodį.
 
„Brexit“ ir toliau smukdo svaro kursą, o Europos derybininkai didina savo spaudimą. Sunkioje padėtyje esanti T. May pirmadienį Briuselyje susitinka su ES valdžia, kad pratęstų derybas. Tačiau ES, regis, ne itin nori padėti T. May, kuriai tenka kovoti ir namuose, ir užsienyje“, – pažymėjo „ Hantec Markets“ analitikas Richardas Perry.
 
Svaro kurso smukimas yra palankus Didžiosios Britanijos eksportuotojams, todėl pirmadienį brangsta jų akcijos. Pavyzdžiui, farmacijos milžinės „AstraZeneca“ akcijų kursas pakilo 2,6 proc., o vartojimo prekių gamintojos „Unilever“ kapitalizacija padidėjo 1,5 procento.
 
  

Žymos: brexit, svaro vertė, Theresa May, svaro kursas

Komentarai

Naujausi straipsniai