Tiesa.com, bbc.co.uk   |   2017-09-05

Parlamente pirmosios derybos dėl „Brexit“ po vasaros atostogų

  
Parlamente pirmosios derybos dėl „Brexit“ po vasaros atostogų
© Parliament tv
„Brexit“ karštinė įsibėgėja.
ES pareigūnai įspėjo apie derybų eigą ir teigė, kad JK turi „pradėti rimtai derėtis".

Šiandien parlamentarams grįžus po vasaros posėdžių pertraukos, jie išgirdo apie Jungtinės Karalystės (JK) po „Brexit“ numatytus mokslo ir inovacinių naujovių planus bei diskutavo dėl JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sąlygų.

Parlamento posėdyje JK derybininkų vadovas David‘as Davis‘as pristatė ataskaitą, kas buvo nuveikta derybose atostogas. Praėjusią savaitę baigėsi trečiasis derybų ratas, kuriame svarbiausiu klausimu vis dar išlieka JK ir ES skyrybų kaina.
Ministrė pirmininkė buvo sakiusi, kad, JK yra pasirengusi „intensyvinti" derybas, o ne laikytis vienos savaitės trukmės grafiko. Tuo tarpu ES pareigūnai įspėjo apie derybų eigą ir teigė, kad JK turi „pradėti rimtai derėtis".
 
Pagrindinis ir svarbiausias klausimas JK ir ES skyrybų derybose yra kokią sąskaitą teks sumokėti JK už pasitraukimą. Šis klausimas plačiau bus diskutuojamas ketvirtadienio posėdyje. Tą dien bus peržiūrimi ir dabar galiojantys ES ir JK bendri teisės aktai bei kaip jie gali būti pakeisti nepažeidžiant nei vienos nei kitos interesų grupės poreikių.
 
ES komisijos prezidentas Jean-Claude Junker‘is sakė, kad skyrybų kaina gali siekti
Milijardų eurų, kiti derybininkai siūlo šią kainą kilstelėti iki 100 milijardų eurų, tačiau JK derybininkas David‘as Davis‘as tikisi, kad visgi abiem pusės pavyks susitarti dėl 50 milijardų eurų skyrybų sumos.
 
  

Žymos: Parlamentas, Derybos, ES, JK, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai