Tiesa.com   |   2017-02-01

Parlamentas vieningai balsavo už „Brexit”

  
Parlamentas vieningai balsavo už „Brexit” Iš viso už „Brexit” balsavo 384 parlamento nariai.
Parlamento dauguma nusprendė – kovo pradžioje premjerė Theresa May įvykdys šalies piliečių valią ir oficialiai įgyvendins 50 straipsnį.

Vėlų ketvirtadienio vakarą Jungtinės Karalystės (JK) parlamente užė aršios derybos. Parlamentarai ruošėsi istoriniam balsavimui dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) įstatymo patvirtinimo.

Paskelbta, kad parlamento dauguma nusprendė – kovo pradžioje premjerė Theresa May įvykdys šalies piliečių valią ir oficialiai įgyvendins 50 straipsnį, kuris reikš derybų su ES dėl „Brexit” pradžią.
Iš viso už „Brexit” balsavo 384 parlamento nariai. Prieš 114. Toliau balsavimai vyks Bendruomenės ir Lordų rūmuose.
 
„Tiesa” primena, kad įsakas dėl „Brexit” buvo paviešintas vos praėjusią savaitę po Aukščiausiojo teismo sprendimo. Parlamento nariams apsvarstyti būsimą įstatymą buvo suteiktos vos penkios dienos.
 
 
Parlamente, Bendruomenės ir Lordų rūmuose vieningai nubalsavus „už”, įsakas virs įstatymu. Pati Theresa May pabrėžė, kad derybos dėl „Brexit” turi būti pradėtos iki kovo 31 d.
Nors Bendruomenės ir Lordų rūmuose vyksiantys balsavimai situaciją teoriškai dar gali pakreipti kita linkme, politikos ekspertų nuomone, šansų, kad „Brexit” neįvyks lieka vis mažiau.
 
 
  

Žymos: Parlamentas, brexit, Theresa May, 50 straipsnis

Komentarai

Naujausi straipsniai