Tiesa.com   |   2017-12-13

Paaiškėjo, kaip po „Brexit” registruos ES piliečius

  
Paaiškėjo, kaip po „Brexit” registruos ES piliečius ES piliečių registracija po „Brexit” – vienas opiausių derybų klausimų.
Finalinis ES ir Didžiosios Britanijos susitarimas dėl ES piliečių teisių JK bei Sąjungoje gyvenančių britų teisių dienos šviesą turėtų išvysti jau šį penktadienį. Abipusį

Pasak Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministro Brandono Lewiso, Europos Sąjungos (ES) piliečių, kurie sieks ir po „Brexit” gyventi ir dirbti šalyje registracija užtruks vos kelias minutes.

Pasak politiko, visas procesas turėtų būti supaprastintas, veikti paraiškų teikėjų naudai, o atsakymo šalyje gyvenantys ES piliečiai sulaukti turėtų per dvi savaites.
B. Lewiso teigimu, imigrantams nereikės pildyti 85 puslapių dokumentų, kuriuos iki šiol pildyti turi rezidento statuso prašantys JK gyventojai iš kitų šalių. Teigiama, kad teikiant paraišką tereikės atsakyti į šešis ar daugiausiai aštuonis klausimus.
 
Theresa May viešo pareiškimo metu neseniai paskatino visus tris milijonus Britanijoje gyvenančių imigrantų iš ES pasilikti po „Brexit”.
 
Finalinis ES ir Didžiosios Britanijos susitarimas dėl ES piliečių teisių JK bei Sąjungoje gyvenančių britų teisių dienos šviesą turėtų išvysti jau šį penktadienį. Abipusį susitarimą tvirtins visų 28 ES valstybių atstovai.
 
 
  

Žymos: Imigrantai, brexit, es piliečiai, užsieniečių registracija

Komentarai

Naujausi straipsniai