Tiesa.com   |   2018-03-19

Paaiškėjo daugiau detalių dėl ES piliečių teisių po „Brexit”

  
Paaiškėjo daugiau detalių dėl ES piliečių teisių po „Brexit”
© Facebook nuotr.
Derybos dėl „Brexit” pajudėjo pirmyn.
Priimtas svarbus susitarimas dėl beveik dvejus metus truksiančio pereinamojo laikotarpio po šalies išstojimo ateinančių metų kovą.

Pirmadienį Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga žengė svarbų žingsnį derybose dėl „Brexit”.

Priimtas svarbus susitarimas dėl beveik dvejus metus truksiančio pereinamojo laikotarpio po šalies išstojimo ateinančių metų kovą, pranešė Bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
„Pasiekėme susitarimą dėl pereinamojo laikotarpio“, – sakė M. Barnier spaudos konferencijoje Briuselyje po derybų su Didžiosios Britanijos „Brexit“ derybininku Davidu Davisu.
 
„Pereinamasis laikotarpis bus ribotos trukmės“, – pažymėjo jis.
 
Reikšmingas susitikimas
 
Bendroje spaudos konferencijoje Bendroje spaudos konferencijoje Briuselyje B. Barnier ir „Brexit” sekretorius Davidas Davis pateikė išsamesnią informaciją apie derybų metu padarytą pažangą,
Aukščiausiojo lygio susitikimo metu nutarti šie klausimai:
 
• Airijos ir Šiaurės Airijos sienos klausimas, kurio metu į sutartį įtrauktas „atsarginis planas, jei nebus pasiektas joks kitas geresnis suitarimas, kurio pagrindu Šiaurės Airij išliks bendrojoje rinkoje ir muitų sąjungoje.
 
• Britanija galės ratifikuoti prekybos sandorius pereinamuoju laikotarpiu.
 
• Milijardų svarų sterlingų vertės skyrybų sutarties rėmai.
• Britanijos vandenų klausimas, kuris sukėlė žvejybos pramonės pykčio bangą.
 
• Nustatyta pereinamojo laikotarpio trukmė – 21 mėnesis (ne du metai, kaip anksčiau spėliota).
 
ES piliečių teisės
 
Derybų metu paaiškėjo, kad ES piliečiai, į Britaniją atvyke pereinamuoju 21 mėnesio laikotarpiu, turės daugelį tokių pačių teisių kaip ir tie, kurie šalyje gyvena ir dirba dar iki „Brexit”.
 
Atsarginis variantas
Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga sutarė dėl Airijos sienos problemos „atsarginio“ sprendinio, kurį britų ministrė pirmininkė Theresa May vos prieš kelias savaites atmetė kaip nepriimtiną.
 
„Sutarėme, kad šis sprendinys turi būti įtrauktas į pasitraukimo sutarties teisinį tekstą“, – sakė ES vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier.
 
Susitarimas numato, kad jei nebus rasta geresnio sprendinio dėl sienos, po „Brexit“ Šiaurės Airija gali likti ES muitų sąjungoje.
 
 
  

Žymos: brexit, David Davis, michael barnier, es piliečių teisės

Komentarai

Naujausi straipsniai