tiesa.com, bns.lt   |   2019-01-16

Nesėkmę dėl „Brexit patyrusi premjerė – „pažeminta ir „sutriuškinta“

  
Nesėkmę dėl „Brexit patyrusi premjerė – „pažeminta ir „sutriuškinta“
© Flickr.com

Ministrė pirmininkė Theresa May buvo sutriuškina ir pažeminta, trečiadienį rašo britų spauda, apžvelgdama išvakarėse parlamente įvykusį istorinį balsavimą, per kurį įstatymų leidėjai atmetė vyriausybės parengtą išstojimo iš Europos Sąjungos susitarimą.

Dienraščiai rašo, kad Th. May susitarimas yra pasmerktas žlugti, parlamentui triuškinama balsų dauguma pasisakius prieš šį Th May vyriausybės ir Briuselio parengtą dokumentą. Tuo tarpu pačios premjerės trečiadienį laukia balsavimas dėl nepasitikėjimo.
„The Daily Telegraph“ pirmajame puslapyje rašo: „Visiškas pažeminimas“. Per antradienį vakare įvykusį balsavimą už „Brexit“ susitarimą balsavo 202 parlamentarai, o 432 pasisakė prieš.
 
„The Daily Telegraph“ redakcinėje skiltyje rašoma, kad Th. May neįvertino parlamento, o ES nesugebėjo suprasti „esminių suvereniteto ir laisvės klausimų“, slypinčių už „Brexit“ referendumo.
 
„Vyriausybė turi susigrąžinti Bendruomenių Rūmų pasitikėjimą, pergalvoti susitarimą ir eiti pas europiečius vieningu frontu. Ar tam vadovaus ponia Th. May – klausimas, kurį ji pati dabar turės labai rimtai apmąstyti“, – rašo dienraštis.
 
Skečus apie parlamento darbą „The Daily Telegraph“ rašantis Michaelas Deaconas rašo, kad premjerės kreipimasis į parlamentarus prieš balsavimą buvo „toks pat gaivus, kaip apipelijusi sportinė kojinė“.
„Ji buvo tokia pat žaviai įtikinama kaip motina, piktai šaukianti vaikams suvalgyti savo kopūstus arba eiti į lovas alkaniems“, – rašo jis.
 
Bulvarinio dienraščio „The Sun“ pirmajame puslapyje didžiulėmis raidėmis buvo parašytas žodis „Brextinct“ (angl. extinct – išnykęs, nebeegzistuojantis).
 
„Th. May's „Brexit“ susitarimas išnykęs, – rašo perkamiausias britų laikraštis, kurio pirmajame puslapyje prie žodžio „Brextinct“ įdėta karikatūra, vaizduojanti premjerę su dronto kūnu. Drontas (lot. Raphus cucullatus) yra išnykusi paukščių rūšis, gyvenusi Mauricijaus saloje Indijos vandenyne.
 
„Premjerė zombė“
„The Times“ skiltininkas Matthew Parrisas mano, kad atėjo metas parlamentarams perimti į savo rankas „Brexit“ procesą.
 
„Nei vyriausybėje, nei opozicijoje nėra lyderių, galinčių išvesti mus iš šios keblios padėties“, – rašo jis.
 
„Theresa May netinka; ji neturi klastingos, slaptos strategijos... ji nežino, ką daryti“, – rašo M. Parrisas.
 
„Parlamentas turi perimti kontrolę iš premjerės zombės, zombių kabineto ir zombių opozicijos“, – priduria jis.
 
Tuo tarpu „Daily Mirror“ pirmajame puslapyje rašo: „Jokio susitarimo, jokios vilties, jokio supratimo, jokio pasitikėjimo“, o Th. May vadina „pažeminimą patyrusia premjere“, kurios laukia kova dėl išlikimo.
Anot bulvarinio dienraščio, po šio pralaimėjimo Th. May valdžia „pakibo ant plauko“ ir iškilo grėsmė, kad „Brexit“ procesas gali nugrimzti į chaosą.
 
„Financial Times“ antraštė skelbia: Th. May pralaimėjimas reiškia problemas ES pozicijai dėl „Brexit“.
 
„Didžiulis pralaimėjimas verčia ministrę pirmininkę lenktyniauti su laiku“, – rašo laikraštis.
 
„Neapvilkite mūsų!“
 
„Daily Express“ pirmajame puslapyje – „Nusivylimas“.
 
„Atėjo metas parlamentarams imtis savo pareigos ir kartu su Theresa May siekti susitarimo, kuris tenkintų 17,4 mln. žmonių, balsavusių už „Brexit“... Neapvilkite mūsų!“ – rašo dienraštis savo pirmajame puslapyje.
 
Laikraščio „The Scotsman“ antraštė pirmajame puslapyje skelbia: „Sutriuškinta“.
 
„Th. May patyrė istorinį pralaimėjimą, prieš ją sukilus toriams“, – pirmajame puslapyje rašo „The Guardian“.
 
„Ministrė pirmininkė vadovauja susiskaldžiusiai partijai ir šaliai, kaupiančiai maisto produktų ir vaistų atsargas, tarsi ruoštųsi karui. Ji turi nuolankiai kreiptis į savo oponentus ir rasti būdą užkirsti kelią išstojimui iš ES nesudarius susitarimo“, – rašoma laikraščio vedamajame.
 
„Dabar šalis atsidūrė beprecedentėje per jos konstitucinę istoriją padėtyje: kaip suderinti žmonių suverenumą ir parlamento suverenumą“, - rašo „The Guardian“.
 
  

Žymos: brexit, Theresa May

Komentarai

Naujausi straipsniai