Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2017-03-04

Neapykantos nusikaltimų daugėti pradėjo dar prieš „Brexit“ referendumą

  
Neapykantos nusikaltimų daugėti pradėjo dar prieš „Brexit“ referendumą
© Flickr.com
Protestas prieš neapykantos nusikaltimus.

Nerimstant aistroms dėl neapykantos nusikaltimų bei „Brexit“ paaiškėjo, kad svetimšaliai intensyviau pulti pradėti likus kelioms savaitėms iki referendumo.

Pati išsamiausia analizė šia tema atskleidė, kad nusikaltimų iš neapykantos skaičius Jungtinėje Karalystėje sparčiai kilti ėmė likus maždaug dviems savaitėms iki balsavimo referendume. Pagalbos tarnybos pranešė, kad kas savaitę nusikaltimų skaičius kilo ir vos per tris savaites po referendumo, padidėjo 10 proc.
Organizacija „Amnesty International“ šiuos faktus susiejo su referendumo kampanijos metu naudota leksika, imigrantų žeminimu, pabėgėlių smerkimu. Metropoliteno policijos duomenimis, nuo antrosios birželio savaitės prieš balsavimą, iki rugsėjo užfiksuoti 4727 neapykantos nusikaltimai. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2015-aisiais, skaičius padidėjo 24 proc.
 
Daugiausiai pagalbos prašymų dėl tokių išpuolių užfiksuota prabėgus keturioms savaitėms po referendumo. Per savaitę, prasidėjusią liepos 18-ą, registruoti 378 išpuoliai. Tiesa, tai įvyko po teroristinio išpuolio Nicoje, kurio metu, sunkvežimiui įsirėžus į minią, žuvo 86 žmonės.
 
Portalas standard.co.uk skelbia, kad daugiausiai tokių nusikaltimų fiksuota Westminsterio rajone, po jo - lietuvių gausiai apgyventame Newhame. Policijos teigimu, šiuo metu tokie nusikaltimai „grįžo į ankstesnį lygį“.
 
„Amnesty International“ atstovų teigimu, išpuoliams žmonės ryžosi dėl to, kad diskriminuojantys referendumo kampanijų šūkiai iš politikų lūpų tarsi suteikė leidimą tolerancijos stokojantiems asmenims išreikšti savo agresiją.
 
  

Žymos: Rasizmas, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai