Tiesa.com   |   BNS   |   2017-06-21

Karalienės kalbos centre – „Brexit” procesas

  
Karalienės kalbos centre – „Brexit” procesas
© stop kadras
Karalienė Elizabeth II trečiadienį pasakė ilgai lauktą kalbą.
Vyriausybė sieks „sukurti plačiausią, koks tik įmanomas, konsensusą dėl šalies ateities už Europos Sąjungos ribų“.

Visų ilgai lauktoje Karalienės kalboje trečiadienį buvo nusakyti naujosios vyriausybės planai. Kalbos centre atsidūrė Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Kalbos metu Karalienė pasauliui pateikė oficialų šalies pasitraukimo iš Bendrijos planą.

Oficialios kalbos metu Karalienė Elizabeth II pateikė aštuonis įstatymų projektus dėl „Brexit”, kuriuos patvirtino premjerė Theresa May.
Tarp šių įstatymų projektų yra „Didysis anuliavimo įstatymas“ (angl. Great Repeal Bill) esamiems ES įstatymams persvarstyti, ir atskiri projektai dėl muitų, prekybos, imigracijos, žūklės bei žemės ūkio.
 
Karalienė sakė, kad „Didžiuoju anuliavimo įstatymu“ bus panaikintas 1972 metų Europos bendrijų aktas, kuriuo buvo nustatyta Britanijos narystė ES.
 
„Mano Vyriausybės prioritetas yra užtikrinti geriausią įmanomą susitarimą šaliai traukiantis iš Europos Sąjungos“, – trečiadienį sakė Karalienė.
 
Elizabeth II dėstė, kad jos vyriausybė sieks „sukurti plačiausią, koks tik įmanomas, konsensusą dėl šalies ateities už Europos Sąjungos ribų“. Nesutarimų dėl geriausios strategijos šiuo metu esama ir pačioje vyriausybėje.
Pernai Britanija per referendumą nubalsavo už išstojimą iš ES, bet dabar didėja nepritarimas vyriausybės „sunkaus „Brexit“ pozicijai mažinti imigraciją prekybos ryšių sąskaita.
 
 
 
 
  

Žymos: Elizabeth II, Karalienės kalba, karalienė elizabeth II

Komentarai

Naujausi straipsniai