mirror.co.uk, dailymail.co.uk, standard.co.uk, Tiesa.com   |   2019-03-24

Kalbama, kad Theresą May pakeis Davidas Lidingtonas - bet kas jis?

  
Kalbama, kad Theresą May pakeis Davidas Lidingtonas - bet kas jis?
© twitter nuotrauka

Davidas Lidingtonas - ministrės pirmininkės Theresos May pavaduotojas. Nesistebėkite, jei jo vardą girdite pirmą kartą - kaip antras pagal galią ministras šalyje šis žmogus neįtikėtinai retai pasirodo viešumoje ar visuomenės informavimo šaltinių parengtose publikacijose.

Vis dėlto, būtent Davidas Lidingtonas, manoma, chaoso vykstančio kabinete eigoje pakeis ministrę pirmininkę Theresą May.
Iki šiol šį vyrą galėjote pamatyti pavaduojantį Th. May išvykus iš šalies, televizijos žiūrovai su juo galėjo susidurti laidoje  „University Challenge” („Universitetų Iššūkis”) - apart šių dviejų kartų visuomenė vyrą retai bepastebėdavo.
 
Theresa May paskyrė Davidą Lidingtoną bendruomenių rūmų pirmininku, o vėliau jį paaukštino į savo pavaduotojus. Kadangi ministrė pirmininkė neturi aiškaus lyderio savo pavaduotojų tarpe jai atsistatydinus iš savo posto Davidas Lidingtonas galėtų jį užimti.
 
D. Lidingtonas Torių parlamentaru tapo dar 1992 metais, studijavo Cambridge (Kembridže), kur buvo Konservarorių Asociacijos pirmininku.
 
Kai į valdžią 2010 metais atėjo Davidas Cameronas D. Lidingtonas buvo paskirtas Europos reikalų ministru. Šioje pozicijoje jis dirbo iki pernai metų liepos mėnesio, tad yra ilgiausiai Europos reikalų ministro poste išsilaikęs politikas.
Bene blogiausias spaudoje aprašytas ministro poelgis - mokesčių mokėtojų lėšomis padengtos £1,300 vertės sauso valymo išlaidos - ką tai reiškia - spręskite patys.
 
Daily Mail iš vieno aukšto rango kabineto ministro, nepanorusio atskleisti savo pavardės sulaukė tokio komentaro: „visuomenė mums niekad neatleis, jei istorinės krizės akyse mūsų atsakymu taps Davidas Lidingtonas”.
 
Pats Davidas Lidingtonas sakė: „nemanau, kad norėčiau perimti ministrės pirmininkės postą - manau, kad ji daro fantastišką darbą”.
 
  

Žymos: Parlamentas, brexit, ministras pirmininkas, Th. May, David Lidington

Komentarai

Naujausi straipsniai